[ATB] Nowości Avant budowlane

Innowacje w technologii akumulatorów Avant OptiTemp

Data publikacji:
Innowacje w technologii akumulatorów Avant OptiTemp

Efektywność ładowarek elektrycznych wchodzi na zupełnie nowy poziom. Fiński producent doskonale znanych na naszym rynku ładowarek kompaktowych - Avant Tecno, poprzez swoją spółkę zależną Avant Power, rozpoczyna w 2023 r. produkcję zestawów akumulatorów dla w pełni elektrycznych maszyn tej marki. 

Dwa nowe modele ładowarek, Avant e5-27 i Avant e5-13, będą wyposażone w akumulatory Avant OptiTemp (27 i 13 kWh) wyposażone w unikalny na skalę światową system zarządzania termicznego. Pojemność baterii jest dwukrotnie większa niż w produktach innych producentów. W pełni naładowana bateria w Avant e5-27 pozwala na cały dzień pracy na jednym ładowaniu.

– Avant Tecno prowadzi badania i rozwój związany z ładowarkami elektrycznymi od lat 90., a nasza pierwsza w pełni elektryczna ładowarka została wprowadzona w 1997 r. Po kilkudziesięciu latach pracy z ładowarkami elektrycznymi i akumulatorami zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma na świecie akumulatora, który byłby idealnie zoptymalizowany dla ładowarek kompaktowych. Dlatego postanowiliśmy zacząć produkować akumulatory samodzielnie

– mówi Mikko Piepponen, dyrektor operacyjny w Avant Power.

Kluczowe zalety

Duża pojemność, czyli 27 kWh sprawia, iż Avant e5-27 ma dwukrotnie większą pojemność baterii niż inne ładowarki w tej klasie maszyn - dzięki temu można pracować przez cały dzień na jednym ładowaniu. Dużym atutem jest też innowacyjny system zarządzania termicznego OptiTemp, który utrzymuje optymalną temperaturę i zapewnia taką samą pojemność w upalne i mroźne dni. Akumulator OptiTemp działa bardzo dobrze nawet w bardzo zimnych warunkach (-30°C), gdy jest wstępnie przygotowany. Kiedy akumulator jest podłączony do ładowarki, system kontroli temperatury jest automatycznie włączany. Po rozpoczęciu dnia pracy i odłączeniu ładowarki, temperatura akumulatora jest zoptymalizowana do ciężkiej pracy i dostosowana do panujących warunków atmosferycznych.

Dostępne są też stacje szybkiego ładowania. Dzięki strukturze akumulatora można go naładować w ciągu zaledwie 1,5 h za pomocą szybkiej ładowarki. No i na koniec jest jeszcze absolutne bezpieczeństwo. Żaden inny producent akumulatorów na świecie nie posiada podobnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. W akumulatorach Avant OptiTemp nie ma ryzyka propagacji - ucieczki termicznej z jednego ogniwa do drugiego - ani wydostania się płomienia poza urządzenie akumulatorowe. Pełne bezpieczeństwo gwarantuje konstrukcja i system chłodzenia zanurzeniowego akumulatora.

– Współpraca z Avant Power oraz opracowane przez tę firmę akumulatory pozwalają nam budować takie ładowarki elektryczne, na jakie rynek czekał od dawna. Dłuższy czas pracy i bardziej przystępna cena były do tej pory kluczowymi kwestiami w przypadku ładowarek elektrycznych. Dzięki nowym modelom e5 zamierzamy rozwiązać oba te problemy

– mówi Jani Käkelä, dyrektor generalny Avant Tecno.

Nowe modele ładowarek Avant e5-27 i e5-13 oraz akumulatory Avant OptiTemp zostały zaprezentowane na targach Bauma w Monachium. Ich produkcja rozpocznie się w 2023 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.