[ATB] Nowości

Innowacyjne rozwiązania

Data publikacji:

Postęp technologiczny, który aktualnie obserwujemy, dotyczy wielu branż gospodarki, w tym oczywiście budownictwa. Według raportu Instytutu CEED (Central and Eastern Europe Dewelopment Institute) Polska ma potencjał, aby stać się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Jest to o tyle istotne, że od ponad dwóch dekad jedną z największych bolączek firm w naszym kraju był właśnie niski stopień innowacyjności.

Okazuje się jednak, że nasze przedsiębiorstwa są otwarte na zmiany i coraz chętniej szukają nowoczesnych rozwiązań. Wśród największych ośrodków skupiających innowacyjne firmy znajduje się Warszawa.
Szczególną rolę w rozwoju branży budowlanej odgrywają obecnie dwa czynniki: energooszczędność i ekologia. Coraz częściej spotykamy się  z pojęciami domu pasywnego, czyli takiego, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy izolacji, aerożele i inne nowinki technologiczne, które pozwalają na minimalizowanie utraty ciepła. Ograniczenie zużycia energii łączy się tu w naturalny sposób z trendem eko. Coraz więcej uwagi projektantów i producentów skupia się również na zabezpieczeniu budynków przed nadmiernym przegrzaniem. Dotyczy to zwłaszcza takich budynków, które mają poddasza użytkowe. Aby nie rujnować domowego budżetu na klimatyzację, wystarczy świadomie podejmować decyzję o materiale, jakim chcemy pokryć dach domu. Wiadomo, że dachówki nagrzewają się wolniej niż blachodachówka, dzięki czemu klimatyzacja latem nie musi pracować na pełnych obrotach. Ponadto nowoczesne technologie, takie jak Protegon – stosowana w dachówce Tegalit marki BRAAS, potrafią dodatkowo sprawić, że temperatura na spodzie dachówki jest o 10 stopni Celsjusza niższa.
Współczesna  architektura stawia na beton – materiał trwały, o bardzo dobrych właściwościach akustycznych. Świetny efekt może dać połączenie go z nowoczesnymi rozwiązaniami, czego przykładem są dachówki Bałtycka i Romańska BRAAS produkowane w technologii CISAR. Trójwarstwowa  budowa zapewnia trzy najważniejsze cechy dachówki: trwałość, gładkość powierzchni oraz nienaganny wygląd.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.