[ATB] Nowości Haulotte

Innowacyjne rozwiązania Haulotte

Data publikacji:
Innowacyjne rozwiązania Haulotte

Haulotte jest bez wątpienia znaczącym producentem i dystrybutorem podestów roboczych do pracy na wysokościach oraz ładowarek teleskopowych. Firma jest znana także ze swoich innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą wydajność oraz bezpieczeństwo pracy na budowie.

Mówiąc o innowacjach w maszynach firmy Haulotte wyróżnić należy system Activ'Energy Management, który optymalizuje wydajność i żywotność akumulatorów, Activ'Shield Bar zapewniający wyższy poziom bezpieczeństwa operatora oraz Stop Emission System dla ograniczenia zużycia paliwa i większej ochrony środowiska.

Haulotte Activ'Energy Management

System Activ’Energy Management ma za zadanie zoptymalizować wydajność i żywotność akumulatorów. Monitoruje parametry ładowania i dostosowuje krzywą ładowania w zależności od specyfikacji producenta akumulatora. Posiada również wbudowane systemy konserwacji tj. cykl odsiarczania, faza wyrównywania, aby zapewnić pełne naładowanie wszystkich ogniw akumulatora oraz cykl głębokiego rozładowania, co gwarantuje lepszą wydajność i dłuższy okres eksploatacji.

Zawiera także moduł do uzupełniania elektrolitu, który pozwala w przypadku wykrycia niewystarczającego poziomu wody na uzupełnianie akumulatorów ręcznie lub automatyczne. Ułatwia codzienną pracę techników, zmniejsza przestoje robocze i ogranicza nakłady na niezbędną konserwację.

Haulotte Activ'Shield Bar 

System Activ'Shield Bar zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa operatorom platform ruchomych poprzez zmniejszenie ryzyka zmiażdżenia w sytuacji przypadkowego kontaktu z przeszkodą, znajdującą się powyżej kosza. Jednocześnie nie ma wpływu na zasięg urządzenia, nie utrudnia dostępu do panelu sterowania i w żaden sposób nie przeszkadza w wykonywaniu pracy.

W sytuacji zagrożenia, Activ'Shield Bar ostrzega operatora o potencjalnym ryzyku i może zatrzymać maszynę w sposób automatyczny. Po aktywacji alarmu, operator ma jedynie możliwość wykonania ruchów wstecznych lub opuszczenia podestu. Alarm jest podwójny: dźwiękowy i wizualny. Jeżeli sytuacja krytyczna została rozwiązana, po wyłączeniu alarmu, operator musi jedynie ręcznie zresetować maszynę przy pomocy górnego panelu sterowania, znajdującego się w koszu.

Kolejne innowacje

Dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy podczas załadunku i rozładunku bardzo przydatny okazuje się System Haulotte Activ'Lighting. Minimum 10 punktów świetlnych jest rozmieszczonych wokół maszyny, a operator może sam bezpiecznie uzyskać dostęp, dokładnie kontrolować i wyraźnie identyfikować przeszkody i krawędzie w obszarze roboczym. Wydajność i bezpieczeństwo pracy w słabych warunkach oświetlania, a nawet nocą znacząco wzrosną.

Haulotte Stop Emission System poprawia natomiast warunki pracy, ogranicza zanieczyszczenie środowiska, zmniejsza zużycie paliwa oraz poziom hałasu ponieważ automatycznie wyłącza silnik po 90 sekundach bezczynności.

Haulotte Activ'Screen jest z kolei narzędziem diagnostycznym ułatwiającym codzienną pracę techników i serwisantów. Daje bezpośredni dostęp do parametrów maszyny i diagnostyki bez dodatkowych narzędzi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.