[ATB] Budownictwo

Inwestycja Legii Warszawa - budowa ośrodka szkoleniowego

Data publikacji:

Lada dzień ma się rozpocząć budowa mającego służyć piłkarzom Legia Training Center. - Ten ośrodek pomoże nam znaleźć się tam, gdzie powinniśmy być, czyli w europejskiej elicie - powiedział prezes warszawskiego klubu Dariusz Mioduski.

Legia zakończyła proces pozyskiwania środków finansowych i we wtorek przekazała teren generalnemu wykonawcy. Koniec budowy zaplanowano na czerwiec 2020 roku, a przeprowadzkę miesiąc później. Kompleks powstanie w gminie Grodzisk Mazowiecki, na pograniczu Książenic i Urszulina. 

Po pięciu latach przygotowań wchodzimy w ostatnią fazę. To dla mnie emocjonalny i osobisty moment. Zrozumiałem, że bez takiego projektu nie ma szans na osiągnięcie celów, jakie sobie postawiliśmy - dodał Mioduski.

Legia Training Center będzie najnowocześniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym w Polsce, z sześcioma boiskami (pięć z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną, przykryte halą pneumatyczną w okresie jesienno-zimowym). Do tego dochodzi zaplecze medyczne, siłownie i inne powierzchnie treningowe, 24 pokoje do dyspozycji piłkarzy pierwszego zespołu, 30 pokoi w bursie dla zawodników w wieku 13-18 lat oraz sale lekcyjne i konferencyjne.

Wartość inwestycji to ponad 80 mln złotych. Klub otrzymał 11 mln złotych dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 1,2 mln z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Kredytowanie zapewnił natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: polsatsport.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.