[ATB] Aktualności

Inwestycja w digitalizację

Data publikacji:

Firma Hilti, światowy dostawca narzędzi, technologii, oprogramowania i usług dla komercyjnej branży budowlanej, nabyła aktywa Concrete Sensors, dostawcy urządzeń, oprogramowania i usług, które pozwalają na lepsze podejmowanie decyzji i przyspieszenie harmonogramów budowy poprzez lepsze zarządzanie procesem utwardzania betonu.

Amerykańska firma Hilti ma świadomość, że jedną z najbardziej krytycznych i czasochłonnych faz w procesie budowy jest oczekiwanie na uzyskanie wytrzymałości wylewanego betonu, znanej również jako faza utwardzania. Tradycyjnie monitorowanie tej fazy wymagało użycia uciążliwego sprzętu laboratoryjnego i wiązało się ze znacznymi opóźnieniami czasowymi. Jednak w ostatnich latach pojawiły się nowe technologie, które pomagają zoptymalizować ten proces.

Aby sprawnie rozwiązać tę kwestię, wprowadzono specjalne czujniki do betonu - amerykańska firma Concrete Sensors oferuje wykonawcom i inżynierom rozwiązanie pozwalające na dokładny pomiar i przewidywanie wydajności betonu. Bezprzewodowy czujnik wbudowany w beton działa z oprogramowaniem dostarczającym w czasie rzeczywistym dane na temat betonu w trakcie jego utwardzania i suszenia.

Mobilna aplikacja Concrete Sensors dzieli się statusem szacowanej wytrzymałości betonu, temperatury i wilgotności względnej. Dodatkowo, dzięki własnemu laboratorium, dokładna mieszanka betonowa może być bardziej precyzyjnie testowana w celu lepszego przewidywania wyników, co potencjalnie pozwala zaoszczędzić dni, a nawet tygodnie w trakcie realizacji danego projektu.

– Przejęcie to jest bezpośrednio zgodne z naszymi priorytetami strategicznymi, które mają na celu zwrócenie większej uwagi na IoT – powiedziała Martina McIsaac, prezes i dyrektor generalny Hilti North America. – Hilti angażuje się we wspieranie przekształceń cyfrowych naszych klientów. Jest to strategicznie uzasadnione i ma wpływ na nasza ofertę produktową. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania firmy Concrete Sensors w innowacje i cieszymy się na jej dalszy rozwój w ramach Hilti – dodała.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.