[ATB] Aktualności

Jaso zbuduje swój największy dźwig przemysłowy

Data publikacji:

Jaso Industrial Cranes ma wyprodukować dwa dźwigi dla fabryki Tata Steels w Port Talbot w Wielkiej Brytanii - jeden z nich będzie największym żurawiem przemysłowym, jaki kiedykolwiek zbudował Jaso.

Hiszpańska firma została zobowiązana do zaprojektowania, wyprodukowania i zainstalowania zarówno żurawia płytowego o długości 41 metrów, jak i żurawia do ładowania i obsługi kadzi EAF (elektryczny piec łukowy).

Żuraw płytowy Jaso, zbudowany już i działający w brytyjskiej hucie stali, może wytrzymać temperaturę do 800 stopni i składa się z podwójnego dźwigara z otwartą wciągarką, który może unieść do 135 ton. Używany do obsługi stalowej płyty, żuraw zewnętrzny zawiera alternatywną wciągarkę obrotową i niezależną kabinę sterowania, aby pomóc zachować ścisłą kontrolę nad procesem i stalowymi płytami.

Podczas gdy dźwig płytowy działa już w brytyjskiej hucie stali, która produkuje 5 milionów ton stopionej stali rocznie, największy żuraw Jaso jest nadal produkowany.

Jaso powiedział, że 500-tonowy żuraw do manipulacji kadzią, który ma również dodatkowy udźwig 105 ton, składa się z czterech 23-metrowych dźwigarów i mechanizmu wciągarki z dwoma wciągarkami połączonymi z centralną przekładnią planetarną. Firma powiedziała, że ​​zapewni to, że jeśli element przestanie działać, żuraw będzie mógł poruszać się z połową prędkości z tą samą klasyfikacją FEM M8.

Jeśli chodzi o technologię, żuraw zawiera CCTV, Ewon WiFi do zarządzania i monitorowania, miernik drgań i dwa połączone ze sobą systemy klimatyzacji.

Jaso powiedział, że wyposażenie elektryczne żurawia obejmuje regeneracyjne napędy o zmiennej częstotliwości do efektywnego wykorzystania energii, napęd zapasowy, czujniki temperatury w silnikach i system antykolizyjny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.