[ATB] Technika MinikoparkiJCB budowlane

JCB 15C-1 czyli minikoparka do ciężkich zadań

Data publikacji:
JCB 15C-1 czyli minikoparka do ciężkich zadań

Stworzona do ciężkich zadań na placu budowy. Taka właśnie jest minikoparka 15C-1 firmy JCB. Chociaż zaliczana jest do klasy mini - jej wymiary transportowe 3,86x0,99x2,32 m, a masa 1554 lub 1664 kg - oferuje całkiem spore możliwości oraz wyposażenie. Jako jedna z nielicznych maszyn w tej klasie posiada np. pełnoprawną, przeszkloną kabinę operatora.

Za napęd minikoparki JCB odpowiedzialny jest silnik Perkins 403D-07 o pojemności 762 cm³ i mocy 11,7 kW przy 2550 obr./min. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 45,6 Nm. Maszyna porusza się na gąsienicach o szerokości 230 mm, osiąga przy tym prędkość 2 km/h. Układ hydrauliki zasilany jest pompą o wydajności nominalnej 25 l/min, ciśnienie odciążenia głównego wynosi 205 barów. W kwestii parametrów roboczych mamy tutaj maksymalną głębokość kopania 2,58 m, maksymalną wysokość zrzutu - 2,64 m oraz maksymalny zasięg na poziomie gruntu - 3,83 m.

Model minikoparki 15C-1 dostępny jest standardowo z zadaszeniem z certyfikatami ROPS, TOPS i FOGS, a także opcjonalną, kabiną z certyfikatem ROPS i TOPS. W przypadku wyboru kabiny, dla zwiększenia ochrony dostępne jest również dodatkowo szkło laminowane. Środowisko pracy jest ukształtowane w sposób ergonomiczny i przyjazny użytkownikowi. Duża powierzchnia szyby zapewnia lepszą widoczność, a linia podziału 70/30 i wyraźny podział łączenia zapewniają doskonałą widoczność lemiesza spycharki. Płaskie szkło ma jeszcze jedną zaletę - jest łatwiejsze do ewentualnej wymiany i tańsze niż wersje zakrzywione.

Wyposażenie odnoszące się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa może być dowolnie konfigurowane przez klienta. Do wyboru są m.in.: odłącznik akumulatora, obrotowe światło ostrzegawcze, kontrola zapięcia pasu bezpieczeństwa, blokada i klucz immobilizera, reflektor roboczy i osłona wysięgnika, halogenowe światła robocze, lusterka zewnętrzne itd. Koparkę JCB należy wyróżnić również za jej wytrzymałość i minimalną potrzebę konserwacji. Zastosowano w niej komponenty o długiej żywotności, poszycie wykonane zostało w 100% ze stali. Tulejowane punkty mocowania łyżki z wężami poprowadzonymi przez wysięgnik i ramię również zapewniają najwyższą trwałość. Dwuskrzydłowe klapy serwisowe otwierane są w zakresie 180°.

Ułatwiają dostęp do wszystkich punktów wymagających czyszczenia, punktów serwisowych i codziennej konserwacji. JCB w opcji oferuje system telematyki JCB Livelink, który zbiera dane robocze wysyłane z maszyny oraz pozwala na wytyczenie granic, w których koparka będzie działać, oraz ograniczeń czasowych działania funkcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.