[ATB] Nowości JCBMinikoparki

JCB 19C-1E - pierwsza w pełni elektryczna minikoparka

Data publikacji:
JCB 19C-1E elektryczna minikoparka

Firma JCB wprowadziła na rynek pierwszą w pełni elektryczną minikoparkę, 19C-1E - mocny kompaktowy model o zerowej emisji spalin i znacznie cichszy niż standardowa maszyna.

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię akumulatorów samochodowych, model 19C-1E zapewnia wszystkie osiągi konwencjonalnej minikoparki 1,9 tonowej z silnikiem diesela, zmniejszając zarówno poziom hałasu wewnątrz jak i na zewnątrz.

Zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przyjazny dla środowiska sprzęt budowlany, nowy 19C-1E oferuje:

  • Trzy lub cztery akumulatory litowo-jonowe o pojemności 15-20 kWh.
  • Układ hydrauliczny z funkcją wykrywania obciążenia zapewniający wysoką wydajność kopania.
  • Zaawansowany system zarządzania akumulatorem zapewniający pełną dyspozycyjność.
  • Wygodną ładowarkę pokładową z wejściem 110 V do 12-godzinnego ładowania.
  • Opcję ładowania 230 V w razie potrzeby, z 8-godzinnym czasem ładowania.
  • Opcję szybkiego ładowania pozwalającą na pełne naładowanie w czasie poniżej 2 godzin.

Praca z zerową emisją spalin w punkcie użytkowania, bez pasów lub niebezpiecznych kabli, pozwoli wykonawcom pracować wewnątrz budynków i we wrażliwych na emisje środowiskach śródmiejskich. Umożliwi również wykonawcom kolei eksploatację w tunelach i pod ziemią, bez konieczności instalowania kosztownych urządzeń do odsysania spalin. Wykonawcy będą mogli również pracować po godzinach pracy w miejskich ulicach, nie przeszkadzając mieszkańcom, a także w innych środowiskach wrażliwych na hałas, w tym w pobliżu szpitali i szkół.

Źródło:JCB

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.