[ATB] Nowości JCBMinikoparki

JCB 19C-I E-Tec - pierwsza minikoparka na prąd

Data publikacji:
minikoparka jcb na prąd

Opracowywany w tajemnicy w centrali firmy JCB w brytyjskim Staffordshire projekt ujrzał światło dzienne. Chodzi o pierwszą elektryczną minikoparkę 19C-I E-Tec o masie 1,9 t, która według szefa firmy, Lorda Anthony`ego Bamforda, jest prawdziwym przełomem w odniesieniu do tej grupy maszyn.

Dzięki postępującemu procesowi urbanizacji maszyny działają bliżej ludzi. W rezultacie bardzo szybko rośnie potencjał dla maszyn o zerowej emisji spalin. Dlatego stanęliśmy na czele postępu wyznaczanego przez technologię alternatywną i opracowaliśmy pierwszą w historii koparkę elektryczną JCB – powiedział Anthony Bamford, prezes JCB. Minikoparka 19C-I E-Tec wyposażona jest w silnik elektryczny i trzy akumulatory litowo-jonowe o pojemności 15 kW. Standardowo ładowanie maszyny zajmuje 6 h (zasilanie z sieci o napięciu 230 V), choć na życzenie można ją wyposażyć w rozwiązanie skracające czas ładowania o połowę. Energii z akumulatorów powinno wystarczyć na cały dzień roboczy - przy szczególnie ciężkiej pracy modelem 19C-I E-Tec można pracować przez 4 h bez ładowania. Należy dodać, iż elektryczna minikoparka JCB wyposażona jest w sprawdzony układ hydrauliczny load-sensing Bosch Rexroth, dzięki czemu może poszczycić się taką samą wydajnością, jak jej odpowiednik napędzany silnikiem dieslowskim. Istotny jest również fakt, iż nowa maszyna emituje hałas na poziomie zaledwie 7 dB, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w strefach miejskich chronionych przed smogiem, również podczas wykonywania zadań poza normalnymi godzinami pracy. Według zapowiedzi producenta,  19C-I E-Tec trafi do sprzedaży jeszcze pod koniec 2018 r.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.