[ATB] Aktualności

JCB bije nowy rekord sprzedaży

Data publikacji:

JCB ustanowiło nowe rekordy w obrotach, sprzedaży maszyn i zarobkach w 2018 roku.

    jcb minikoparka

Brytyjska firma ujawniła, że ​​obroty ze sprzedaży w 2018 r. Wzrosły o 22% do 4,1 mld GBP (4,4 mld EUR) z 3,3 mld GBP (3,6 mld EUR) w 2017 r.

Sprzedaż maszyn w branży budowlanej i rolniczej również wzrosła w tym roku do 96 246 z 75 693 w 2017 r.

Zysk firmy na bazie EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją) wzrósł o 31% z 341 milionów GBP (371 milionów EUR) w 2017 roku do 447 milionów GBP (486 milionów EUR).

Firma powiedziała, że ​​światowe rynki sprzętu budowlanego i maszyn rolniczych pozostały silne w 2018 roku, rosnąc o 18%.

Graeme Macdonald, CEO JCB, powiedział:

JCB wyprzedził ten [18%] wzrost, zwiększając przychody ze sprzedaży o 22% w ubiegłym roku, co było bardzo znaczącym osiągnięciem. Jednak wzrost ten utknął w martwym punkcie, w tym roku wiele rynków złagodniało, szczególnie Bliski Wschód, Turcja, Ameryka Łacińska i Indie.

Podczas gdy JCB powiedział, że brzmi ostrożnie w odniesieniu do wzrostu rynku, firma nadal rozszerza swoją produkcję i asortyment.

Lord Bamford, przewodniczący JCB, powiedział:

Niedawne premiery produktów, zwłaszcza minikoparki elektryczne JCB, dają firmie silną pozycję, by wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na urządzenia o zerowej lub bardzo niskiej emisji w branży budowlanej.

JCB inwestuje obecnie 65 milionów funtów (70 milionów euro) w nową fabrykę w Gujarat w Indiach, która pozostała największym rynkiem firmy w 2018 roku. W tym roku JCB India obchodzi 40. rocznicę, aw 75. rocznicę JCB w przyszłym roku producent ma zainwestował również kolejne 50 milionów funtów (54 miliony euro) w nową fabrykę w Staffordshire w Wielkiej Brytanii.

Macdonald powiedział:

Kontynuujemy strategiczne inwestycje w rozwój nowych produktów i nowe moce produkcyjne, aby JCB była gotowa wykorzystać przyszłe możliwości długoterminowego wzrostu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.