[ATB] Technika

JCB, czyli oferta do minikoparek

Data publikacji:

Firma JCB dysponuje szerokim zakresem specjalistycznego osprzętu do minikoparek. Jeśli trzeba precyzyjnie wywiercić otwory podczas instalacji ogrodzeń i słupów, wiertnice do minikoparek JCB są idealnym rozwiązaniem. Zagęszczarki gruntu przeznaczone dla koparek o masie od 6 ton mają natomiast niskie zapotrzebowanie na przepływ, zaledwie 35 l/min, a dzięki zmiennej szerokości roboczej pozwalają na łatwe dopasowanie wibratora do szerokości utwardzanej powierzchni.

    JCB, czyli oferta do minikoparek

Wiertnice oferowane przez JCB wyposażone są w przekładnię o dużej obciążalności, kompaktową i wydajną głowicę napędową oraz wspornik do podwieszania i węże do podłączenia. Zapewniają niezawodność działania i efektywność pracy przez długi czas. Wybierając wiertnicę pod konkretne zastosowanie, należy mieć na uwadze parametry robocze pomp płuczkowych lub sprężarek, rodzaj i kierunek przepływu płuczki, która służy do usuwania wiertniczych zwiercin lub transportu próbek rdzeni, rodzaj napędu przewodu wiertniczego lub narzędzia wiercącego, rodzaj przewodu wiertniczego oraz wymaganą moc napędową. Zdolność udźwigu wiertnic przez nośnik narzędzia ogranicza maksymalną głębokość wiercenia otworów o określonej średnicy. 
Do wiercenia otworów nie tylko w betonie, ale także w innych materiałach ceramicznych, zalecane są wiertnice diamentowe, które pracują bez wibracji i drgań, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia struktury konstrukcji.

Zagęszczarki JCB są nie tylko wydajne, ale także zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie operatora, sprawiając, że prace związane z zagęszczaniem gruntów stają się bardziej efektywne i komfortowe. Montaż zagęszczarki możliwy jest bezpośrednio, jak i za pomocą szybkozłącza Quickhitch, co zapewnia elastyczność i wygodę przy ich użytkowaniu. Sposób mocowania na maszynie gwarantuje jednocześnie tak ważną ochronę operatora przed uciążliwymi wibracjami. Model PP3200 można zasilać bezpośrednio z dodatkowych przyłączy znajdujących się na głowicy wychylno-obrotowej, wyposażony jest w specjalnie zaprojektowane poduszki ubijające zapewniające optymalną siłę uderzeń, a także ścieralną płytę ubijającą, która doskonale zagęszcza i wyrównuje powierzchnię gruntu. Cały zespół wibracyjny i elementy hydrauliczne są dobrze zabezpieczone płytami bocznymi, chroniąc je przed uszkodzeniem podczas pracy.
Młoty wyburzeniowe JCB są nie tylko efektywne, ale także proste w zastosowaniu i montażu. Ich mocowanie do ramienia koparki odbywa się za pomocą sworzni, co sprawia, że proces ten jest szybki i wygodny. Urządzenie zastępuje wówczas standardową łyżkę do kopania, dzięki czemu przechodzenie od jednej funkcji do drugiej jest niezwykle łatwe.

Montaż młota na ramieniu roboczym koparki zapewnia również duże pole manewru, co zwiększa komfort operowania nim. Co więcej, wpływa to korzystnie na bezpieczeństwo pracy. Szczególnie wysoko cenione są młoty hydrauliczne, które doskonale sprawdzają się w zadaniach związanych z rozbiórką różnego rodzaju obiektów budowlanych. Dzięki nim można skutecznie usunąć zbędne elementy konstrukcyjne lub rozkruszyć skały. Wybór odpowiedniego młota wyburzeniowego zależy od wagi nośnika oraz parametrów zasilania, takich jak ciśnienie robocze czy przepływ oleju w linii hydraulicznej. Urządzenia JCB w zależności od wybranej klasy doskonale współpracują z różnymi typami koparek, w tym koparkami kołowymi, gąsienicowymi, koparko-ładowarkami oraz minikoparkami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.