Artykuł

JCB - Fabryka coraz bliżej

JCB - Fabryka coraz bliżej

Prace budowlane nad nową fabryką JCB Cab Systems o wartości 50 milionów funtów idą naprzód. Firma chce uruchomić zakład produkcyjny latem 2019 r.

Zakład o powierzchni 32,5 tys. m² ma zostać ukończony nieco wcześniej niż zaplanowano, tak aby od marca można było zainstalować zaawansowane technologicznie linie produkcyjne.
Inwestycja, jedna z największych w historii firmy, stworzy najbardziej zaawansowany i wydajny zakład produkujący kabiny na świecie dzięki sterowanej komputerowo linii produkcyjnej, w pełni zautomatyzowanemu obiektowi do malowania i spawaniu zrobotyzowanemu. W nowej placówce zatrudnienie znajdzie 400 pracowników, którzy przeniosą się z pobliskiego Rugeley.
Dyrektor generalny JCB Cab Systems, David Carver, powiedział: – Jesteśmy zachwyceni postępami przy nowej placówce. Silny zespół koncentrujący się na harmonogramie dostaw i korzystna pogoda oznaczają ukończenie infrastruktury, a główny budynek wyprzedza harmonogram. Skupiamy się na budowie zakładu, który wesprze plany globalnego rozwoju firmy i pozwoli nam pracować znacznie wydajniej. W Rugeley testowany jest obecnie zakład automatyzacji spawania przeznaczony dla nowej fabryki. Dodatkowo, sterowana komputerowo linia produkcyjna, w pełni zautomatyzowany proces malowania i inne zaawansowane funkcje zapewnią nam najbardziej nowoczesną placówkę kabinową na świecie. Stopniowy program przeniesienia produkcji do nowego miejsca będzie realizowany od lipca.

fot.firmowe

GA

Reklama
Powiązane artykuły