[ATB] Aktualności JCB

JCB - Fabryka coraz bliżej

Data publikacji:
budowa fabryki jcb

Prace budowlane nad nową fabryką JCB Cab Systems o wartości 50 milionów funtów idą naprzód. Firma chce uruchomić zakład produkcyjny latem 2019 r.

Zakład o powierzchni 32,5 tys. m² ma zostać ukończony nieco wcześniej niż zaplanowano, tak aby od marca można było zainstalować zaawansowane technologicznie linie produkcyjne.
Inwestycja, jedna z największych w historii firmy, stworzy najbardziej zaawansowany i wydajny zakład produkujący kabiny na świecie dzięki sterowanej komputerowo linii produkcyjnej, w pełni zautomatyzowanemu obiektowi do malowania i spawaniu zrobotyzowanemu. W nowej placówce zatrudnienie znajdzie 400 pracowników, którzy przeniosą się z pobliskiego Rugeley.
Dyrektor generalny JCB Cab Systems, David Carver, powiedział: – Jesteśmy zachwyceni postępami przy nowej placówce. Silny zespół koncentrujący się na harmonogramie dostaw i korzystna pogoda oznaczają ukończenie infrastruktury, a główny budynek wyprzedza harmonogram. Skupiamy się na budowie zakładu, który wesprze plany globalnego rozwoju firmy i pozwoli nam pracować znacznie wydajniej. W Rugeley testowany jest obecnie zakład automatyzacji spawania przeznaczony dla nowej fabryki. Dodatkowo, sterowana komputerowo linia produkcyjna, w pełni zautomatyzowany proces malowania i inne zaawansowane funkcje zapewnią nam najbardziej nowoczesną placówkę kabinową na świecie. Stopniowy program przeniesienia produkcji do nowego miejsca będzie realizowany od lipca.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.