[ATB] Aktualności JCB

JCB - Pięćset maszyn dziennie

Data publikacji:

Wyraźnie widać, iż przychody firmy JCB są napędzane przez rosnący rynek globalny, na którym w 2017 r. odnotowano rekordowe obroty i sprzedaż maszyn budowlanych.

Brytyjski producent ogłosił właśnie, że jego obroty pochodzące ze sprzedaży maszyn w ubiegłym roku wzrosły o prawie 28% w stosunku do roku poprzedniego, osiągając poziom 3,35 mld funtów brytyjskich (GBP), co stanowi równowartość 3,77 mld euro (EUR). Sprzedaż maszyn wzrosła do 75 693 sztuk w 2017 r., z 66 011 sztuk w roku poprzednim.

Wzrost sprzedaży idzie w parze z rosnącą zyskownością prowadzonej działalności. Zysk EBITDA (przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji) wzrósł o prawie 19% do poziomu 341 mln GBP (383,58 mln EUR), w porównaniu z 287 mln GBP (322,84 mln EUR) w 2016 r. – Rok 2017 był dla JCB rokiem bardzo dobrym, w którym wyprzedziliśmy rynek i ustanowiliśmy nowe rekordy sprzedaży. Podczas gdy rynek globalny wzrósł w ubiegłym roku o ponad 21%, sprzedaż JCB wzrosła o prawie 28%. Jest to spowodowane wzrostem popytu w odniesieniu do całej oferty asortymentowej JCB, w szczególności jeśli chodzi o ładowarki teleskopowe. W przypadku tej grupy maszyn inwestujemy w zwiększenie globalnych mocy produkcyjnych – mówi Graeme Macdonald, dyrektor generalny JCB.

Według firmy, wyraźne odbicie na rynku utrzymuje się również w 2018 r., co doprowadziło do rekordowego poziomu produkcji maszyn ze znakiem JCB na świecie, wynoszącego 500 maszyn dziennie. – Stały wzrost na rynkach światowych w 2018 r. spowodował, że wskaźniki produkcji JCB osiągnęły najwyższy poziom w naszej historii. Poziom zatrudnienia w naszych zakładach jest również rekordowo wysoki - obecnie zatrudniamy ponad 15 tys. osób – zauważa Anthony Bamford, prezes JCB.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.