[ATB] Aktualności JCB

JCB planuje letnie otwarcie nowej fabryki

Data publikacji:

Prace budowlane nad nową fabryką JCB Cab Systems o wartości 50 milionów funtów idą naprzód. Firma celuje w letnie otwarcie.

Powłoka zakładu o powierzchni 350 000 stóp kwadratowych obok JCB Heavy Products i World Parts Center w Uttoxeter ma zostać ukończona nieco wcześniej niż zaplanowano, aby od marca można było zainstalować zaawansowane technologicznie linie produkcyjne.

Inwestycja, jedna z największych w historii firmy, stworzy najbardziej zaawansowany i wydajny zakład produkujący kabiny na świecie dzięki sterowanej komputerowo linii produkcyjnej, w pełni zautomatyzowanemu obiektowi do malowania i spawaniu zrobotyzowanemu. Nowa placówka pomieści 400 pracowników, którzy przeniosą się z Rugeley.

Dyrektor generalny JCB Cab Systems, David Carver, powiedział: Jesteśmy zachwyceni postępami przy nowej placówce. Silny zespół koncentrujący się na harmonogramie dostaw i korzystna pogoda oznaczają ukończenie infrastruktury, a główny budynek wyprzedza harmonogram. Skupiamy się na budowie zakładu, który wesprze plany globalnego rozwoju firmy i pozwoli nam pracować znacznie wydajniej. W Rugeley testowany jest obecnie zakład automatyzacji spawania przeznaczony dla nowej fabryki. Dodatkowo, sterowana komputerowo linia produkcyjna, w pełni zautomatyzowany proces malowania i inne zaawansowane funkcje zapewnią nam najbardziej zaawansowaną placówkę kabinową na świecie. Stopniowy program przeniesienia produkcji do nowej placówki będzie realizowany od lipca. 

Źródło:JCB

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.