[ATB] Technika

JCB usprawnia serie 3CX

Data publikacji:

Z kolei firma JCB wprowadziła dwa dodatkowe warianty do znanych już od 2015 r. maszyn z serii 3CX Compact, które oferują wiele nowych funkcji.

    3cx jcb

Koparko-ładowarki 3CX Compact Plus i 3CX Compact Pro firmy JCB idealnie nadają się do remontów infrastruktury drogowej, prac budowlanych oraz w miejscach o ograniczonym dostępie dzięki szerokości zaledwie 1,9 i wysokości 2,74 m. Nowe koparki 3CX Compact mają usprawniony układ hydrauliczny. Dodatkowy, stały przepływ z przodu zapewnia wydajność 70 l/min w przypadku wersji Plus i 120 l/min w Pro. W przypadku wersji Pro zapewnia to o 70% większy przepływ hydrauliczny do ładowarki czołowej niż w modelach standardowych. Dedykowane złącza SSL i zwiększony rzeczywisty przepływ hydrauliczny umożliwiają stosowanie szerszej gamy osprzętu np. kolektorów zamiatających nawet przez długi czas. Zastosowana przekładnia Varispeed umożliwia z kolei ustawienie prędkości jazdy niezależnie od przepływu hydraulicznego, co skutkuje maksymalizacją wydajności osprzętu przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości jazdy. Brytyjski producent dokonał również usprawnień poprawiających ergonomię pracy. Podwójną dźwignię ładowania zastąpiono prostą, pojedynczą dźwignią do sterowania aplikacjami ładowarki. Nowe, peryskopowe lusterko  zapewnia wyraźny widok, co daje szybką i łatwą wymianę osprzętu z poziomu kabiny.

Zarówno modele w wersjach Plus, jak i Pro wyposażono także w wiele nowych funkcji i rozwiązań tj. przedni zaczep szybkomocujący, automatyczne sterowanie 2 i 4 kołami, system Powerslide, który umożliwia hydrauliczne przesunięcie boczne tylnej koparki, maksymalizując jej wykorzystanie w ciasnych przestrzeniach, pamięć wewnętrzną i zewnętrzną, podświetlenie stopni i system oświetlenia LED, 7-kierunkowy wielofunkcyjny dżojstik oraz zaczep holowniczy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.