JCB usprawnia serie 3CX

JCB usprawnia serie 3CX

Z kolei firma JCB wprowadziła dwa dodatkowe warianty do znanych już od 2015 r. maszyn z serii 3CX Compact, które oferują wiele nowych funkcji.

Koparko-ładowarki 3CX Compact Plus i 3CX Compact Pro firmy JCB idealnie nadają się do remontów infrastruktury drogowej, prac budowlanych oraz w miejscach o ograniczonym dostępie dzięki szerokości zaledwie 1,9 i wysokości 2,74 m. Nowe koparki 3CX Compact mają usprawniony układ hydrauliczny. Dodatkowy, stały przepływ z przodu zapewnia wydajność 70 l/min w przypadku wersji Plus i 120 l/min w Pro. W przypadku wersji Pro zapewnia to o 70% większy przepływ hydrauliczny do ładowarki czołowej niż w modelach standardowych. Dedykowane złącza SSL i zwiększony rzeczywisty przepływ hydrauliczny umożliwiają stosowanie szerszej gamy osprzętu np. kolektorów zamiatających nawet przez długi czas. Zastosowana przekładnia Varispeed umożliwia z kolei ustawienie prędkości jazdy niezależnie od przepływu hydraulicznego, co skutkuje maksymalizacją wydajności osprzętu przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości jazdy. Brytyjski producent dokonał również usprawnień poprawiających ergonomię pracy. Podwójną dźwignię ładowania zastąpiono prostą, pojedynczą dźwignią do sterowania aplikacjami ładowarki. Nowe, peryskopowe lusterko  zapewnia wyraźny widok, co daje szybką i łatwą wymianę osprzętu z poziomu kabiny.

Zarówno modele w wersjach Plus, jak i Pro wyposażono także w wiele nowych funkcji i rozwiązań tj. przedni zaczep szybkomocujący, automatyczne sterowanie 2 i 4 kołami, system Powerslide, który umożliwia hydrauliczne przesunięcie boczne tylnej koparki, maksymalizując jej wykorzystanie w ciasnych przestrzeniach, pamięć wewnętrzną i zewnętrzną, podświetlenie stopni i system oświetlenia LED, 7-kierunkowy wielofunkcyjny dżojstik oraz zaczep holowniczy.

 


Reklama
Powiązane artykuły