[ATB] Nowości

JCB w wersji Master

Data publikacji:

W odpowiedzi na rynkowe zapotrzebowanie brytyjska firma JCB wprowadza do swojej oferty nowość. Jest to 3CX Compact Highways Master, wszechstronna maszyna do renowacji i utrzymania dróg publicznych, oparta na popularnej koparko-ładowarce 3CX Compact. „Mistrz autostrad” stworzony został z myślą o potrzebach wykonawców usług drogowych, samorządów lokalnych i firm wynajmujących osprzęt drogowy.

    jcb wersja master

Prezentowaną maszynę wyróżnia już sam wygląd. W przeciwieństwie do tradycyjnej, żółtej kolorystyki stosowanej przez JCB, Highways Master oferowany jest w białym kolorze, z czerwonymi ukośnymi pasami dla dobrej widoczności urządzenia i zwiększenia bezpieczeństwa podczas pracy. Maszyna jest wyposażona w szybkozłącze ładowarki o sterowaniu burtowym na ramionach ładowarki czołowej oraz automatyczny system integracji osprzętu. System Smart ułatwia wykonywanie szeregu zadań dzięki szerokiej gamie specjalistycznych akcesoriów, umożliwia automatyczne przełączanie elektroniki maszyny w taki sposób, aby dopasować ją również do niektórych systemów operacyjnych innych producentów. Wydajność układu hydraulicznego została odpowiednio zwiększona (120 l/min., ciśnienie 280 barów) i umożliwia teraz obsługę większych, 600 mm (zamiast standardowych 350 - 500 mm) przystawek do planowania nawierzchni dróg. Nacisk na bęben frezujący wynosi ponad 6 t, eliminuje to wszelkie opory i „podskakiwanie” frezu na nierównościach oraz zapewnia płaską powierzchnię po obróbce. Opcjonalnie dostępny jest hydrauliczny zaczep szybkozłącza na tylnym wysięgniku, który umożliwia szybką wymianę osprzętu. Dzięki temu Highway Master umożliwia jednoczesne planowanie nawierzchni z dwoma przystawkami - 30 mm tylną i 60 mm przednią - w tym samym czasie, co bardzo zwiększa wydajność pracy. Standardowo dostępna jest także funkcja przesuwu bocznego Powerslide, która pozwala frezować kwadratową łatę na drodze bez konieczności zmiany położenia maszyny. Cięcie poprzeczne nie wymaga już stosowania narzędzi ręcznych, a kontrola głębokości cięcia zapewnia dokładne i wydajne wykonanie tej operacji.


Maszyna JCB wyposażona jest w zintegrowane zbiorniki na wodę, które działają automatycznie i mają za zadanie ograniczać emisję pyłów podczas pracy osprzętu zarówno przedniego, jak i tylnego. Wysoka zwrotność w każdych warunkach terenowych, niewielki promień skrętu i kompaktowe wymiary czynią Highways Mastera idealnym rozwiązaniem w renowacji także wąskich dróg lub prac po jednej stronie drogi bez zbytniego tamowania ruchu. Automatyczne sterowanie 2 lub 4 kołami realizowane jest za pomocą jednego przycisku. Maksymalna prędkość drogowa wynosi 40 km/h. Dzięki systemowi Vari-Speed można utrzymywać stałą prędkość jazdy, co jest szczególnie przydatne np. podczas frezowania lub innych operacji, które wymagają wyższych obrotów silnika przy stałych prędkościach jazdy. Kabina operatora o 360° widoczności wyposażona jest standardowo w przednie i tylne kamery oraz system tłumienia pyłu dla zapewnia bezpieczeństwa i ochrony kosztownego wyposażenia. Poziom hałasu w kabinie został ograniczony do 72 dB. Sprawne sterowanie osprzętem zapewnia wielofunkcyjny dżojstik. Opcjonalne wyposażenie stanowi zewnętrzny przycisk zatrzymania awaryjnego, który jest zamontowany na tylnym skrzydle i umożliwia pracownikom spoza koparko-ładowarki zatrzymanie maszyny w razie potrzeby.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.