[ATB] Technika

JLG na wszystkich frontach

Data publikacji:

Produkty firmy JLG są wykorzystywane w zastosowaniach przemysłowych, handlowych, budowlanych, a nawet wojskowych na całym świecie. W omawianej klasie maszyn, przedstawicielem tego amerykańskiego producenta jest podnośnik przegubowy 520 AJ.

Podnośnik ten zapewnia wysokość roboczą 18 m przy wysokości wynoszenia platformy 16 m, zasięg boczny wynosi natomiast ponad 10 m. Zastosowany silnik Deutz D2.3 L3 (Stage IIIA) 36,4 kW o bezstopniowej regulacji prędkości, gwarantuje oszczędność paliwa i zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji. Dzięki napędowi na 4 koła i osi wahliwej podnośnik 520 AJ zapewnia bezpieczeństwo i wyjątkową mobilność także w trudniejszym terenie. Pojazd ma zdolność do pokonywania wzniesień o pochyleniu do 45%,  jego zewnętrzny promień skrętu to 4,78 m. Standardowe koła prezentowanego podnośnika są w rozmiarze 33/1550 x 16.5, a dopuszczalna prędkość jazdy wynosi 6,8 km/h. Platforma robocza ma wymiar 1,83x0,76m, co umożliwia jednoczesną pracę 2 osób i maksymalny udźwig do 250 kg. Obrót platformy możliwy jest w zakresie 180°. Standardowe wyposażenie podnośnika 520 AJ obejmuje m.in.: wejście z boku platformy, konsolę sterującą z dżojstikiem, gniazdko sieciowe, alarm przechyłu (wskaźnik 5°), zasilanie pomocnicze 12V-DC, licznik godzin pracy, interaktywny wyświetlacz na naziemnych elementach sterujących, system wykrywania obciążenia, system ostrzegania/wyłączania awaryjnego silnika oraz przełącznik wyboru naziemnego z blokadą klucza. Firma JLG udostępnia także dodatkowe wyposażenie opcjonalne w tym pakiet oświetlenia Nite Bright, który zawiera lampy 40 W do oświetlenia miejsca pracy oraz terenu wokół podwozia oraz system SkyPower JLG zapewniający zasilanie w postaci generatora o mocy 7500 W z przewodem zasilającym i przewodem powietrznym/wodnym zamontowanym w torze zasilania. Ciekawie prezentuje się też system SkyGuard zapewniający ochronę panelu sterowania. SkyGuard aktywuje się przy nacisku około 23 kg siły, wyłącza i anuluje wówczas wszystkie używane w danym momencie funkcje. SkyGuard daje dodatkową ochronę bez zakłócania pracy i zmniejszenia zasięgu roboczego podnośnika. Pozostałe wyposażenie opcjonalne to m.in.: pakiet holowniczy, pakiet zimowy, katalityczny oczyszczacz spalin, licznik godzin pracy generatora, chłodnica oleju hydraulicznego, sygnał  alarmowy, różnego rodzaju opony i koła do transportu kontenerów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.