[ATB] Aktualności Wacker Neuson

John Deere/Wacker Neuson - Strategiczna umowa na dostawę minikoparek i koparek kompaktowych

Data publikacji:

Koncern John Deere podpisał strategiczną umowę z firma Wacker Neuson na dostawę minikoparek i koparek kompaktowych dedykowanych na rynki Chin, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Celem umowy jest również długoterminowa współpraca na rozwijających się kluczowych rynkach.

Przedmiotem porozumienia są modele o masie roboczej od 1,7 do 7,5 t, które zostały specjalnie zaprojektowane i będą produkowane dla klientów na rozwijających się rynkach Azji i Pacyfiku. Jednym z celów transakcji jest wzmocnienie pozycji obu firm na rynku minikoparek i koparek kompaktowych. – We współpracy z Wacker Neuson, firma John Deere wykorzystuje doświadczenie i sukces swoich innowacyjnych i silnie zorientowanych na klienta produktów, aby pomóc nam w dalszym rozwoju dotychczasowej pozycji w regionie Azji i Pacyfiku. Koparki te zostały specjalnie skonstruowane, aby sprostać wymaganiom klientów i będą sprzedawane przez dilerów John Deere pod naszą marką – komentuje David Thorne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu John Deere Contruction & Forestry. – Jesteśmy podekscytowani długoterminową współpracą z firmą John Deere w regionie Azji i Pacyfiku. Rozbudowa naszych kanałów sprzedaży w regionie znacznie poprawi wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego nowego zakładu produkcyjnego w Chinach i pomoże nam wykorzystać ekonomię skali – podkreśla Martin Lehner, dyrektor generalny Wacker Neuson.

Na początek przez pięć lat

Podczas gdy obie firmy mają być zaangażowane w długoterminową współpracę strategiczną, umowa będzie obowiązywać przez
5 lat i może być przedłużana w kolejnych odstępach pięcioletnich. Wprowadzenie na rynek 4 kompaktowych modeli koparek rozpocznie się na początku 2019 r. Będą one pochodzić głównie z nowej fabryki Wacker Neuson w Pinghu w Chinach (produkcja od stycznia 2018 r.). Serwis i wsparcie posprzedażowe tych maszyn oferowane będzie przez sieć dilerów John Deera. Zresztą obie firmy posiadają już swoje sieci sprzedażowe w tym regionie i w najbliższych latach mają zostać rozbudowane. Jednocześnie bowiem Wacker Neuson będzie kontynuował sprzedaż lekkich i kompaktowych urządzeń pod swoją marką poprzez własną sieć dilerską.
Dla koncernu Wacker Neuson region Azji i Pacyfiku jest bardzo dobrze znany - już kilkadziesiąt lat temu rozpoczął tam działalność w zakresie sprzętu lekkiego. W 2013 r. firma wyeksportowała do Chin swoje pierwsze minikoparki produkowane w fabryce w Linz (Austria). Strategiczne znaczenie tamtejszego rynku podkreśla budowa zakładu w chińskim Pinghu. W 2017 r. ok. 3% przychodów Wacker Neuson przypadało na region Azji i Pacyfiku, który ma stać się kluczowym rynkiem w ramach strategii rozwoju do 2022 r. – John Deere jest dla nas cenionym partnerem, z którym mamy już owocne relacje w dystrybucji sprzętu rolniczego – dodaje Lehner. Od sierpnia 2017 r.
ładowarki kołowe i teleskopowe marki Kramer są dystrybuowane poprzez sieć niezależnych dilerów John Deere. Partnerstwo w zakresie sprzętu rolniczego obejmuje Europę, kraje b. ZSRR, Afrykę Północną i Bliski Wschód.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.