[ATB] Nowości

Jungheinrich - Nowości pełne innowacji

Data publikacji:

Firma Jungheinrich, największy wystawca kwietniowych targów intralogistyki CeMAT 2018, zaprezentowała podczas hanowerskiej imprezy, stanowiącej w tym roku część targów Hannover Messe 2018, szereg innowacyjnych produktów i rozwiązań, w tym najnowszy automatyczny wózek EKX 516a oraz wózek wysokiego składowania ETV 216i ze zintegrowanym akumulatorem Li-Ion.

Wśród pokazanych w Hanowerze maszyn Jungheinrich zwracały również uwagę urządzenia nominowane do tegorocznej prestiżowej nagrody IFOY (International Forklift Truck of the Year Award) dla najlepszych produktów w branży transportu wewnętrznego - ciągnik EZS 7280 oraz wózek do kompletacji poziomej ECE 225 o nośności 2,5 t z systemem easyPILOT Follow, który zresztą wygrał w kategorii „Wózek magazynowy roku 2018”.

Składowanie automatyczne

Nowy Jungheinrich EKX 516a z bocznymi widłami paletowymi, podnoszący maksymalnie nawet  na 13 m, przy udźwigu 1,6 t, to największy model z serii automatycznie prowadzonych wózków wysokiego składowania EKX-a, powstałych na bazie sprawdzonej serii EKX. Wyposażony w układ napędowy o napięciu 80 V i nowy, bezobsługowy synchroniczny silnik reluktancyjny (bez obwodu wzbudzania) wózek EKX 516a wyróżnia duża wydajność przy stratach energii zredukowanych nawet o 10%, dzięki opatentowanym systemom jej odzyskiwania podczas obniżania wideł i hamowania, co pozwala pracować nawet przez dwie zmiany bez potrzeby wymiany baterii. W opcji dostępna jest m.in. zintegrowana w wózku ładowarka oraz kolektor do zasilania z zewnętrznej instalacji sieciowej, co umożliwia pracę 24/7.
Jako pojazdy AGV (Automated Guided Vehicle) poruszające się automatycznie wzdłuż przewodów prowadzących, wyposażone w transpondery RFID, wózki EKX-a gwarantują najwyższą precyzję pozycjonowania i jazdy w wąskich alejkach magazynu. Oprócz pełnej automatyzacji procesu wysokiego składowania, mniejszemu zmęczeniu i lepszej koncentracji operatora sprzyja również przestronna, ergonomiczna kabina o doskonałej widoczności.

Podąża za operatorem

Automatyzację pracy wspiera również nowoczesny system zdalnego sterowania easyPILOT Follow, przeznaczony do wózków magazynowych ECE, wprowadzonych w tej wersji do produkcji w grudniu ub. roku (ECE 225), który znacznie usprawnia kompletację poziomą towarów. Dzięki innowacyjnemu systemowi wózek sam podąża za idącym operatorem, zatrzymując się razem z nim, co pozwala wygodnie pobierać lub odkładać towar. Podnosi to efektywność pracy i zmniejsza zmęczenie operatora, który nie musi już kierować wózkiem z podestu sterowniczego.
Najważniejszą innowacją w easyPILOT Follow jest rewolucyjna technologia śledzenia operatora. Podczas gdy inni producenci stosują systemy optyczne, Jungheinrich wykorzystuje łączność radiową. Pojazd łączy się tylko z jedną jednostką sterującą, którą operator może nosić w kieszeni lub przyczepić do paska. Dzięki temu nie ma awarii powodowanych przeszkodami optycznymi lub innymi zakłóceniami, ponieważ połączenie między operatorem a pojazdem jest zawsze niezawodne.

Zawsze gotowy

Wózek ETV 216i to pierwszy na świecie wózek widłowy wysokiego składowania z nowoczesnym bezobsługowym akumulatorem litowo-jonowym. Jungheinrich jako pierwszy w branży wprowadził na rynek serię pojazdów z akumulatorami litowo-jonowymi o znacznej trwałości i żywotności. Możliwość ich szybkiego doładowania sprawia, że są one praktycznie stale gotowe do pracy, co znacznie podnosi wydajność maszyn. Jako pionier w technologii litowo-jonowej firma udziela na akumulatory 5-letniej gwarancji.
Wózek ETV 216i o udźwigu 1,6 t i wysokości podnoszenia do 10,7 m zwraca również uwagę większą o 23% prędkością podnoszenia od wersji dotychczasowej oraz doskonałą ergonomią stanowiska roboczego, łatwym prowadzeniem i znakomitą widocznością we wszystkich kierunkach.

Potężny uciąg

Interesującą nowością Jungheinrich jest wprowadzony do produkcji w listopadzie ub. roku ciągnik akumulatorowy EZS 7280, znajdujący zastosowanie m.in. na lotniskach, w zakładach przemysłowych czy centrach logistycznych. Pojazd oferuje siłę uciągu aż do 28 ton, o 3 t większą niż dotychczas najlepszy ciągnik tego typu, a jego silnik jazdy o mocy 20 kW zapewnia prędkość z obciążeniem do 12 km/h, a bez ładunku - do 25 km/h. Zależnie od pojemności 80-woltowej baterii - 620 Ah (L) lub 960 Ah (XL), ciągnik waży ok. 4,1 lub 4,8 t.
Solidna konstrukcja oraz trwałe zabezpieczenie przed korozją sprawiają, że ciągnik sprawdzi się w nawet najbardziej niekorzystnych warunkach. Dostępne w różnych wariantach, ogrzewane kabiny zapewniają doskonałą widoczność i komfortowe stanowisko pracy.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.