[ATB] Aktualności

Jungheinrich - Wzorowe wzornictwo

Data publikacji:

Wyróżniające się wysoką jakością oraz innowacyjnością wózki firmy Jungheinrich zdobyły prestiżową nagrodę German Design Awards 2018. Złożone z 43 ekspertów jury konkursowe wśród ponad 5000 zgłoszonych produktów doceniło m.in. wózek ECE do kompletacji poziomej za ergonomię oraz akumulatorowy unoszący wózek widłowy ERE z dyszlem za doskonałe połączenie zwrotności i komfortu użytkowania.

German Design Awards to cenione na świecie wyróżnienie promujące wyjątkowe projekty z zakresu wzornictwa, przyznawane corocznie od 2012 r. przez założoną z inicjatywy niemieckiego rządu w roku 1953 fundację Deutsches Marken- und Designinstanz, której celem jest m.in. promowanie rozwoju wzornictwa jako środka budującego wartość marek.
Nagrody dla wózków Jungheirich to efekt szczególnej roli wzornictwa w procesie powstawania wyrobów tego producenta. – W 2016 roku zdefiniowaliśmy na nowo podejście do naszych produktów. Słowo design rozumiemy nie tylko jako wygląd. To dla nas wizytówka całego przedsiębiorstwa, wyraz jakości i innowacyjności – wyjaśnia Michael Niebuhr, odpowiedzialny w firmie Jungheinrich za rozwój nowych projektów.

Ergonomicznie i wydajnie

Wózek ECE do kompletacji poziomej, o udźwigu od 1 do 2,5 t, wyposażony w oszczędny silnik jazdy w technice prądu zmiennego, łączy w sobie mocną konstrukcję z dużą wydajnością oraz ergonomią, a jego „design” wyznacza nowe standardy w tej kategorii urządzeń. Jury zwróciło uwagę na łatwą dostępność wszystkich elementów i akcesoriów służących do obsługi pojazdu. Maszyna oferuje wyjątkowo komfortowe miejsce pracy operatora, z innowacyjną kierownicą typu jetPILOT inspirowaną rozwiązaniami stosowanymi w motoryzacji, która zapewnia intuicyjne prowadzenie wózka. Dostępny w wyposażeniu dodatkowym easyPILOT do zdalnego sterowania, który sprawia, że operator ma obie ręce wolne i może w pełni skupić się na kompletacji zamówień, umożliwia zwiększenie liczby pobrań o nawet 30% na godzinę.

Dostosowany do potrzeb

Akumulatorowy unoszący wózek widłowy ERE z dyszlem i platformą dla operatora, poza takimi cechami, jak zwrotność i komfort użytkowania, charakteryzuje się modułową konstrukcją, dzięki której można go łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. W konkursie zwrócono uwagę nie tylko na wydajność wózka, ale również na ergonomię, zwłaszcza w zakresie adaptacji do wymagań kierowcy. Dodatkowe opcje wyposażenia oraz solidna konstrukcja zwiększają bezpieczeństwo zarówno pojazdu, jak i osoby obsługującej. Napędzane sterowanymi elektronicznie wydajnymi silnikami prądu zmiennego wózki ERE, oferujące udźwig 2 lub 2,5 t, dostępne są w wersjach ze składaną lub stałą platformą operatora. W tej drugiej wersji (nagrodzonej) pojazd posiada wysoką zabudowę boczną, zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo, szczególnie podczas jazdy wstecz. Amortyzowana platforma i cały napęd chronią przed wstrząsami zarówno operatora, jak i pojazd oraz ładunek. Długi czas intensywnej pracy gwarantują akumulatory o pojemności do 465 Ah, z opcjonalną łatwą wymianą boczną.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.