[ATB] Aktualności

Kaeser Kompressoren - 100 lat sprężarek

Data publikacji:

Firma Kaeser Kompressoren z niemieckiego Coburga, specjalizująca się w branży sprężonego powietrza, obchodzi 100-lecie swojego istnienia.

Klienci przedsiębiorstwa reprezentują szereg branż - od zakładów rzemieślniczych aż do wielkiego przemysłu. Produkty firmy Kaeser wykorzystywane są m.in. w elektrowniach w Australii, kopalniach złota w Peru, w USA, przez inżynierów badających przestrzeń kosmiczną, producentów samochodów w Niemczech, w akceleratorze cząsteczek w Szwajcarii, na stokach narciarskich w Austrii, polach ropy naftowej w Arabii czy zakładach tkackich w Azji.

Historia firmy

W czerwcu 1919 r. Carl Kaeser senior w Hahnweg w Coburgu założył warsztat budowy maszyn. Początkowo działalność przedsiębiorstwa obejmowała produkcję części zamiennych i silników do samochodów, przede wszystkim kół zębatych, a następnie została rozszerzona o budowę maszyn dla przemysłu szklarskiego. W ciągu kilku lat firma zatrudniała personel liczący 150 pracowników.
Po II wojnie światowej, na skutek podziału Niemiec, firma utraciła prawie całą bazę klientów, z których większość miała swoje siedziby w Turyngii oraz Saksonii. Know-how Kaeser na temat branży samochodowej, a także duże zapotrzebowanie powojennej gospodarki na sprężarki spowodowały, że przedsiębiorstwo rozszerzyło swoją ofertę o tego rodzaju maszyny. W 1948 r. w Hahnweg skonstruowano pierwszy kompresor tłokowy.
W 1973 r. z inicjatywy Carla Kaeser juniora, syna założyciela firmy, uruchomiono produkcję nowych sprężarek śrubowych. Ich istotę stanowi, oparty na energooszczędnym profilu wirnika - blok śrubowy tzw. Sigma profil. Od tamtej pory jest on kluczowym elementem każdej sprężarki śrubowej Kaeser i jest cały czas konsekwentnie modernizowany.
W 1978 r. przedsiębiorstwo wykonało pierwszy krok w kierunku internacjonalizacji, otwierając pierwszą filię w Szwajacarii, a krótko po tym w Austrii i Francji. Aktualnie Kaeser ma ponad 50 własnych spółek córek i jest reprezentowany przez ekskluzywnych partnerów w ponad 100 krajach. Na całym świecie dla Kaeser pracuje ponad 6 tys. osób.

Lider innowacji

Firma słynie z szeregu nowatorskich koncepcji - jedna innowacja z zakresu technologii sprężonego powietrza podążała za kolejną. Dotyczy to w równym stopniu sprzętu, oprogramowania i usług. Począwszy od osuszacza sprężonego powietrza aż do rewolucyjnego sterowania (Sigma Air Manager 4.0), od sprężarki budowlanej aż do całkowicie nowych modeli biznesowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.