[ATB] Nowości

Kaeser Kompressoren - Mobilne sprężarki powietrza

Data publikacji:

Firma Kaeser Kompressoren jest jednym z wiodących na świecie producentów oraz dostawców produktów i usług w zakresie sprężonego powietrza. Przenośne sprężarki z napędem elektrycznym M250E i M255E zostały zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznych targach Bauma. Dzięki 2 nowym modelom sprężarek Mobilair możliwe stało się wydajne wytwarzanie sprężonego powietrza bez generowania spalin i hałasu.

Prezentowana seria e-power Mobilair zawiera modele M250E o mocy 132 kW oraz M255E o mocy 160 kW. Jednostki napędowe sprężarek składają się z energooszczędnego silnika elektrycznego IE4 ze zoptymalizowanym profilem wirników śrubowych Sigma. Silniki o klasie sprawności IE4 zapewniają wysoką wydajność, niższe koszty eksploatacyjne, niezawodność, łatwość konwersacji oraz niskie zużycie energii. Sprawdziły się już między innymi w przemysłowych sprężarkach śrubowych. W zależności od kombinacji i zakresu ciśnienia, M250E zapewnia prędkości przepływu powietrza do 25 m³/min przy ciśnieniu 8,6 bara, a mocniejszy M255E  oferuje przepływ do 24,7 m³/min przy ciśnieniu 10 barów lub 19,9 m³/min przy ciśnieniu 12 barów. Ogromną zaletą prezentowanych sprężarek jest również możliwość użytkowania ich w każdych warunkach atmosferycznych. Całą instalację zaprojektowano z myślą o posadowieniu na świeżym powietrzu. Trudne warunki pracy nie mają wpływu na obudowę ani na układ sterowania. Zamknięta miska podłogowa zapewnia ochronę przed zalaniem. Wszystkie elementy sterujące, punkty konserwacji, przyłącza zasilania i sprężonego powietrza są wygodnie dostępne. Standardowa chłodnica sprężonego powietrza z osiowym separatorem cyklonowym usuwa z powietrza wilgoć, opcjonalnie może być zamontowana wraz z filtrem kombinowanym w kompaktowej obudowie, zapewniając dopływ technicznego, sprężonego powietrza wolnego od zawartości oleju. Jako urządzenia mobilne, sprężarki zbudowane są  tak, aby można je było szybko i łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Ocynkowane płozy z zamontowanymi w standardzie gniazdami na wózki widłowe oraz ucho do podnoszenia żurawiem stanowią dużą pomoc podczas załadunku i rozładunku. Wąski kształt jest również ułatwieniem podczas transportu. Dwa urządzenia M255E można ustawić bez problemu obok siebie na ciężarówce, a oczka montażowe do założenia pasów zapewniają bezpieczne dotarcie na miejsce pracy. Zastosowanie prezentowanych sprężarek jest bardzo uniwersalne. Obejmuje użytkowanie przemysłowe w celu wyrównywania szczytowych zapotrzebowań, montaż na stałe na świeżym powietrzu, w instalacjach piaskujących oraz jako źródła sprężonego powietrza w górnictwie. Sprężarki można także połączyć w wydajny system poprzez złącze z nadrzędnym układem sterowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.