[ATB] Nowości

Kato - nowy 51 tonowy RT

Data publikacji:

Żuraw terenowy o udźwigu 51 ton (w promieniu 2,5 metra) został wprowadzony przez japońskiego producenta Kato.

SR-500LX jest gotowy do dostawy dzięki 42-metrowemu, pięcioczęściowemu wysięgnikowi teleskopowemu. Ma teleskopowy wysięgnik z lufami o długości od 9,4 do 13,7 metra, zwany EJib, który można stosować z wysięgnikiem głównym na dowolnej długości. Udźwig wynosi 4,2 tony przy głównym wysięgniku ustawionym na 72 stopnie i daje maksymalną wysokość podnoszenia 57,1 metra. Wysięgnik można przesunąć w zakresie od 5 do 60 stopni. Podpory można ustawić w czterech pozycjach, od całkowicie cofniętego 2,48 metra do rozstawu 7 metrów w pełni wysuniętego.

Moc pochodzi z 200 kW, 7,5 litra Mitsubishi 6M60-TL, prosty sześciocylindrowy z elektronicznie sterowanym wtryskiem paliwa common rail. Maksymalny moment obrotowy wynosi 785 Nm przy 1400 min-1.

Według Kato poprawiono wygodę i sterowanie w porównaniu z poprzednim modelem. Ekran dotykowy umożliwia monitorowanie i regulację, a ponadto dostępna jest funkcja przełącznika Eco, która optymalizuje prędkość obrotową silnika w zależności od czynności żurawia. Rejestrowanie danych jest włączone, a nowy ogranicznik momentu ACS utrzymuje pojemność w granicach marginesu bezpieczeństwa i umożliwia ustawienie limitów zakresu roboczego.

Wymiary do jazdy po drogach wynoszą 2,9 metra szerokości, 12,76 metra długości, w tym zwis wysięgnika z przodu, o 3,88 metra wysokości. Waga brutto jest podana jako 37,075 ton.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.