[ATB] Technika

Keestrack - Pokażą w Las Vegas

Data publikacji:

Globalny specjalista w zakresie mobilnych maszyn do kruszenia i przesiewania traktuje marcowe targi CONEXPO-CON/AGG 2017 w Las Vegas jako doskonałą okazję do wzmocnienia swojej pozycji na rynku amerykańskim. Dlatego podczas imprezy zaprezentuje elastyczne rozwiązania dla wykonawców w branży kruszyw i recyklingu, a także wizytówkę bogatej oferty maszynowej i najnowsze innowacje techniczne.

Firma Keestrack, ciesząca się reputacją wynalazcy elastycznych w zastosowaniu gąsienicowych zakładów rozdrabniająco-przesiewających, oferuje wysoce mobilną technologię gwarantującą dużą efektywność ekonomiczną przy bezkompromisowej jakości produktu końcowego. Wywodzący się z Belgii producent koncentruje się także na zaawansowanych koncepcjach  przetwarzania produktu oraz rozwiązaniach napędowych - prowadzi m.in. intensywne badania w zakresie zastosowania napędu elektrycznego. Inny ważny obszar działania dotyczy wykorzystania nowoczesnych technologii komunikacyjnych do zdalnego sterowania maszynami oraz zarządzania obsługą i serwisem za pośrednictwem telematycznego narzędzia „Keesstrack-er”. Doskonale dostosowany do środowiska roboczego, wspierany przez pozycjonowanie GPS system monitorowania dostarcza w czasie rzeczywistym szereg informacji o stanie maszyny, oferując mnóstwo danych pozwalających zoptymalizować pracę urządzeń.

Hybrydowe stożkowe

Podczas CONEXPO firma Keestrack zaprezentuje nową gąsienicowa kruszarkę stożkowa H4. Lekki, kompaktowy zakład wyposażono w stożkowy zespół kruszący KT-H4, dostarczony przez czołowego światowego specjalistę w branży kruszarek stożkowych. W pełni zautomatyzowane urządzenie oferuje wydajność 250 t/h, przy maksymalnej nadawie w rozmiarze 185 mm. Duże zróżnicowanie płaszczy stożkowych zapewnia wysoką elastyczność urządzenia w zakresie uzyskiwania drobnego, wyrównanego produktu końcowego na drugim i trzecim stopniu kruszenia. Aby zoptymalizować proces produkcji, zakład można opcjonalnie wyposażyć we wstępny przesiewacz z odprowadzeniem drobnych frakcji i wysoko wydajny 3-pokładowy przesiewacz drugiego stopnia z przenośnikiem recyklingowym umożliwiającym przetwarzanie materiału w obiegu zamkniętym.

Duża pojemność zasypu, znaczna powierzchnia przesiewania i wysoka  przepustowość zapewniają wydajną pracę kruszarki zarówno zainstalowanej w liniach, jak i wykorzystywanej jako jednostka autonomiczna. Model Keestrack H4 wyposażono w hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny, składający się z silnika wysokoprężnego (345 kW/Tier 4) zasilającego generator prądu (330 kVA) i silnika elektrycznego (135 kW) napędzającego kruszarkę. Takie rozwiązanie gwarantuje niskie zużycie paliwa, łatwość obsługi i konserwacji, dzięki szerokiemu wykorzystaniu silników elektrycznych również do napędu przesiewaczy i przenośników. Ostatnio Keestrack wprowadził kruszarkę w wersji H4e, z napędem całkowicie elektrycznym, zasilaną z sieci energetycznej lub zewnętrznego generatora. Zespoły napędzane hydraulicznie, w tym podajnik załadunkowy, drugi moduł przesiewający, wszystkie siłowniki czy gąsienicowy układ jezdny, zasilane są pompą również napędzaną elektrycznie.

Udarowe trendy

Oczekiwana wysoka wydajność, znaczne zróżnicowanie materiału wsadowego oraz wymagania co do produktu końcowego sprawiają, że w mobilnych zakładach recyklingowych coraz częściej są stosowane kruszarki udarowe. Keestrack rozpoznał ten trend odpowiednio wcześnie, dzięki czemu zoptymalizował swoje maszyny udarowe pod względem masy oraz łatwości obsługi. Zastosowanie wysoko wytrzymałej, jakościowej stali pozwoliło skutecznie zredukować masę konstrukcji bez uszczerbku dla jej wytrzymałości i trwałości. Poza tym inteligentne systemy monitoringu i kontroli gwarantują bezawaryjną pracę nawet gdy wymieszany wsad ma bardzo zróżnicowaną strukturę.

Jeśli chodzi o maszyny udarowe, Keestrack zaprezentuje na CONEXPO najmniejszą w całej serii, kompaktową kruszarkę R3 o masie poniżej 33 t, a także 55-tonowy model R5. Ich napędzane bezpośrednio moduły kruszące wyróżniają się dużymi i ciężkimi rotorami, gwarantującymi wysoką energię udaru i płynną pracą. Duże otwory wlotowe i efektywne systemy przeciw przeciążeniowe zapewniają wysoką wydajność w zastosowaniach recyklingowych, bez potrzeby wstępnego sortowania czy rozdrabniania wsadu. Obie maszyny, wyposażone w aktywny przesiewacz wstępny, pojawią się w Las Vegas z pełną listą opcji, obejmującą separator magnetyczny, przenośnik do drobnych frakcji oraz drugi moduł przesiewający, jedno- i dwupokładowy (R5), z zamkniętym obiegiem produktu.

Wystawiane w USA maszyny będą miały tradycyjny napęd spalinowo-hydrauliczny z hydrauliką „load sensing”, choć model R5, tak jak większa kruszarka R6, może być również wyposażony w hybrydowy napęd spalinowo-elektryczny z własnym generatorem (150 kVA), zapewniający aż do 25% niższe zużycie paliwa od wersji spalinowo-hydraulicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.