[ATB] Technika KH-Kipper

KH-Kipper - Nie stracisz równowagi

Data publikacji:

Na tegorocznej Baumie, firma KH-Kipper zaprezentowała m.in. nowoczesny system kontroli przechyłu. Głównym zadaniem rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas wyładunku wywrotki.

Autorski system składa się z minikomputera, czujnika przechyłu pojazdu, czujników temperatury i ciśnienia oleju oraz kolorowego wyświetlacza, znajdującego się w kabinie. Komputer oraz wyświetlacz komunikują się radiowo, co pozwoliło zrezygnować z problematycznego okablowania, które w trakcie pracy mogłoby ulec uszkodzeniu. System w sposób ciągły informuje operatora o kącie nachylenia pojazdu oraz temperaturze i ciśnieniu oleju w układzie hydraulicznym.

Przekroczenie granicznych wartości skutkuje ostrzeżeniem świetlnym (migające diody Led w kolorze czerwonym) oraz głosowym (w zależności od preferencji w j. polskim, angielskim, niemiecki lub rosyjskim). System może być rozbudowany o dowolne inne czujniki pomiarowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.