[ATB] Aktualności

KH-KIPPER - Nowy zakup firmy INST-EL

Data publikacji:

Firma KH-KIPPER z Kielc istnieje na rynku już 20 lat. Jest liderem w produkcji zabudów na samochody ciężarowe. Choć kojarzy się głównie z zabudowami budowlanymi i kopalnianymi, to sprzęt wykorzystywany również w budownictwie elektroenergetycznym tego producenta można zobaczyć w wielu przedsiębiorstwach energetycznych w Polsce.

Ciężarówki z zabudowami i przyczepami kłonicowymi tej firmy docierają w trudno dostępne miejsca, gdzie prowadzone są prace związane z budową sieci energetycznych.  Ostatnio jedna z takich zabudów została zakupiona przez firmę INST-EL, gdzie wykorzystana będzie do prac związanych z budową i modernizacją instalacji elektrycznych, sieci elektroenergetycznych oraz stacji transformatorowych. Od razu po dostawie wywrotka rozpoczęła intensywną pracę.

Na co dzień wykorzystywana jest teraz do przewozu słupów energetycznych, transformatorów, urządzeń elektroenergetycznych i kabli. Zabudowa wyposażona została w uchylne burty, dzięki czemu pojazd posłuży również do transportu materiałów sypkich, np. piasku. Wywrotka posiada wspomaganie sprężynowe ułatwiające otwieranie i zamykanie burt bocznych przy minimalnym wysiłku kierowcy. Po demontażu burt i słupków tylnych istnieje możliwość adaptacji i wykorzystania jako platforma.

Za kabiną zamontowano żuraw hydrauliczny o udźwigu umożliwiającym stawianie betonowych słupów energetycznych. Z kolei zamontowane w podłodze uchwyty transportowe pozwalają bezpiecznie przewozić różnego rodzaju ładunki, takie jak palety, beczki czy dodatkowy osprzęt do żurawia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.