[ATB] Nowości

Kluczowe procesy powiązane

Data publikacji:

Firma Trimble podczas tegorocznych targów ConExpo, największej tego typu imprezie dedykowanej dla branży maszyn budowlanych na kontynencie północnoamerykańskim, zaprezentowała nowe oprogramowanie w systemie Software-as-a-Service (SaaS). Oparty na chmurze system Trimble WorksOS będzie integrował dane od firmy Trimble i dostawców zewnętrznych przez cały cykl projektu budowlanego, włączając w to kosztorysowanie, planowanie prac, projektowanie i prace terenowe.

Rozumiemy wzajemne zależności pomiędzy rozwiązaniami, których potrzebują nasi klienci, aby odnieść sukces na wszystkich etapach projektu budowlanego  mówi Mark Schwartz, wiceprezes Trimble.

– Stworzenie nowego systemu operacyjnego, który wspiera podstawowe zadania na placu budowy, takie jak połączenie prostego zarządzania zadaniami z wydajnością na terenie budowy, może pomóc kierownikom projektów w maksymalizacji ogólnej wydajności projektu. Trimble WorksOS jest naszym nowym systemem operacyjnym dla branży budowlanej opartym na rozwiązaniu SaaS, który zapewnia połączone przepływy procesów roboczych w całym cyklu życia budowy – dodaje.

Postęp w czasie rzeczywistym

Obecnie kierownicy budów i projektów przełączają się pomiędzy wieloma systemami, aby monitorować dzienne ilości produkcji, godziny pracy/sprzętu i harmonogramy konserwacji sprzętu. Mimo korzystania z tych wszystkich systemów, nadal brakuje wglądu w postęp prac na placu budowy w czasie rzeczywistym oraz informacji o ich wpływie na harmonogram/koszt. Dzięki WorksOS, użytkownicy będą mogli zalogować się do jednej aplikacji, aby wyświetlić w czasie rzeczywistym dane o wykopach, nasypach, objętości i zagęszczaniu, co pozwoli zmaksymalizować wydajność w miejscu pracy.

Nowe rozwiązanie charakteryzuje przyjazny dla użytkownika pulpit, na którym można prezentować, jak kluczowi pracownicy, w tym kierownicy budowy, mogą dostosowywać codzienne cele do zagwarantowania postępu prac zgodnie z oczekiwaniami. Kierownicy budowy mogą również uzyskać wgląd w bieżące obliczenia dziennej objętości, wskaźniki jakości zagęszczania, a także informacje na temat tego, która maszyna pracuje, aby móc monitorować postępy i kontrolować, czy projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem.

Dostępny w trzecim kwartale

Dzięki połączeniu przepływów procesów roboczych, system WorksOS firmy Trimble pozwala na zintegrowania takich rozwiązań jak: Trimble WorksManager, Trimble Siteworks Positioning System, Trimble Earthworks Grade Control Platform oraz program Trimble Pulse Fleet and Equipment Management. System Trimble WorksOS jest już teraz dostępny dla wybranych użytkowników, którzy chcą uczestniczyć w fazie beta. Wersja ta będzie dostępna w trzecim kwartale 2020 roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.