Kobelco - Generacja X

Data publikacji:

Latem zeszłego roku firma Kobelco wprowadziła na rynek europejski 10. generację swo-ich koparek hydraulicznych. Te specjalistyczne maszyny do prac ziemnych i budowla-nych zastąpiły udaną 9. generację.

Japońskie maszyny są pierwszymi modelami producenta, które spełniają wymagania normy emisji spalin Stage 4. Napędzane są przez mocne silniki firmy Hino, posiadające katalizator DOC oraz DPF i SCR.
Koparki charakteryzuje większa oszczędność paliwa niż maszyny poprzedniej generacji. Dla przykładu: model SK260LC-10 w trybie Eco konsumuje o 9% mniej paliwa, podczas gdy model SK210LC-10 wyróżnia się o 6,1% mniejszym zużyciem paliwa. Dostępny jest również tryb H (tryb dużego obciążenia) oferujący odpowiednio o 5 i 6,7% lepszą produktywność przy takim samym zużyciu paliwa.

Zmiany na lepsze

Spośród innych rozwiązań w koparkach 10. generacji warto wymienić regeneracyjny układ hydrauliczny Arm Interflow (AIS). Za jego pomocą płyn hydrauliczny z wysięgnika jest podczas pracy ponownie wykorzystywany, aby uruchomić ramię łyżki. Dzięki temu nie jest potrzebna zewnętrzna pompa i zostaje zmniejszone obciążenie silnika/hydrauliki.
W maszynach wprowadzono też nowy kompaktowy i łatwo wymieniany filtr powrotny oleju hydraulicznego czy nowy wkład wewnętrzny filtra powietrza. Wysięgniki i ramiona uległy modyfikacjom a przeguby zostały wzmocnione.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.