[ATB] Aktualności Kobelco

Kobelco - W Europie pod jednym szyldem

Data publikacji:

Z pierwszym dniem 2018 roku europejskie przedstawicielstwa Kobelco Construction Machinery i Kobelco Cranes łączą się. Nowa firma z siedzibą główną w Holandii będzie pełnić funkcję europejskiej centrali marki.

Firma Kobelco zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem koparek gąsienicowych od 1 do 50 t. Japoński producent znany jest na całym świecie jako jeden z ekspertów w tej dziedzinie. Sieć sprzedaży firmy obejmuje rzecz jasna również teren Europy.
W kwietniu 2016 r. przeprowadzono konsolidację Kobelco Construction Machinery (KCM) z Kobelco Cranes. Następstwem tych działań była reorganizacja i konsolidacja spółek Kobelco Construction Machinery na całym świecie. Pokłosiem tych działań jest również zmiana struktury organizacyjnej spółek funkcjonujących w Europie. Mówiąc dokładniej, Kobelco Construcion Machinery i Kobelco Cranes łączą się na terenie naszego kontynentu. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, celem jest poprawa wydajności, wzmocnienie możliwości rozwoju produktów i efektywnego wykorzystania zasobów menadżerskich przedsiębiorstwa.
Do niedawna sprzedaż i serwis koparek hydraulicznych w Europie realizowane były przez firmę Kobelco Construction Machinery Europe (KCME) z siedzibą w Holandii. Natomiast sprzedaż i serwis żurawi były obsługiwane przez firmę Kobelco Cranes Europe (KCE) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Po zmianach organizacyjnych nowa firma w Holandii pełni funkcję europejskiej regionalnej centrali, nadzorującej sprzedaż i serwis zarówno koparek hydraulicznych, jak i dźwigów w Europie. Z kolei firma Kobelco Cranes Europe zmieni nazwę na Kobelco Construction Machinery Europe (Wielka Brytania). Siedziba firmy pozostanie niezmieniona, podobnie jak i zakres działalności firmy.
Dyrektorem zarządzającym nowej struktury jest Makoto Kato. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Almere, gdzie pracuje łącznie 60 osób. Zakres działalności firmy obejmuje sprzedaż i obsługę serwisową koparek i dźwigów hydraulicznych w Europie, Rosji (CIS), Afryce Północnej (regiony francuskojęzyczne) oraz w Izraelu.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.