[ATB] Budownictwo

Kobylarnia wyremontuje autostradę A2

Data publikacji:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę remontu 10-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Koninem a Kołem.

Wybór padł na Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia. Wybrana oferta jest warta blisko 20 mln zł.
To jedna z dwóch ofert złożona w tym postępowaniu. Oprócz niej wpłynęła jeszcze propozycja firmy Strabag – ta była jednak o ponad 3 mln zł droższa.
Remontowany ma być 10 –kilometrowy odcinek między węzłem Konin Wschód i Koło – dokładnie prace planowane są od km 272 do km 282 (do MOP-ów Leonia). Obejmą obie jezdnie.
Roboty, zgodnie z życzeniem zamawiającego, mają być wykonywane etapami – w podziale przynajmniej na 4-6 odcinków. W czasie wykonywania remontu jednej jezdni, ruch w obu kierunkach będzie się odbywał drugą jezdnią. Kobylarnia realizowała także remont A2 w ubiegłym roku. Wówczas wyremontowano 9-km fragment w pobliżu węzła Koło.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.