[ATB] Technika

Kolejna linia wibromłotów Skancraft

Data publikacji:
Kolejna linia wibromłotów Skancraft

Reprezentowana na naszym rynku przez opolską firmę Promopol niemiecka firma Skancraft od kilku lat ma w swojej ofercie wibromłot SCPDRT z ramieniem. Podczas ubiegłorocznych targów Bauma w Monachium ten renomowany producent zaprezentował kolejną serię wibromłotów - z oznaczeniem SCPDSG, posiadających dodatkowo uchwyt boczny. Prezentacja nowości miała miejsce „na żywo” - podczas pracy na koparce, co też spotkało się z uznaniem wielu zwiedzających. 

Obie serie wibromłotów firmy Skancraft mają możliwość pracy ze sterowaniem elektronicznym STRF, które w bardzo prosty sposób pozwalają na pracą wibromłota w dowolnej koparce bez konieczności przeróbek instalacji hydraulicznej. Do pracy wystarczy sterowanie standardowymi dżojstikami i dodatkowymi pedałami elektronicznymi z zestawu. Jeżeli użytkownik posiada zaś w swoim parku maszynowym kilka modeli koparek z tym samym szybkozłączem, w przypadku potrzeby zamontowania wibromłota na innej koparce (np. awaria, sprzedaż koparki lub innych), w bardzo krótkim czasie można go uruchomić, bez dodatkowych przeróbek sterowania hydraulicznego w kabinie.

Przybliżmy zatem podstawowe dane techniczne wibromłotów z serii SCPDRT. W jej skład wchodzą 4 modele z ramieniem, które pozwalają na montaż na koparkach o masie od 20 do 50 t. Rzecz jasna pozwala to na przebudowanie zwykłej koparki w profesjonalne narzędzie do wbijania grodzic.

Wibromłoty standardowo posiadają ramię o długości, w zależności od modelu, od 2,1 do 2,38 m (możliwy wybór krótszego ramienia). Głowica obracana jest hydraulicznie w zakresie 360° oraz umożliwia przechył do 90° (potrzebny do podnoszenia ścianek leżących poziomo na ziemi). Opcjonalnie istnieje też możliwość wyposażenia - zamiast uchwytu centralnego do grodzic stalowych - w podwójny uchwyt 350-650 mm lub uchwyt do rur o średnicy od 100-200 mm dla modeli do koparek 20-36 t. oraz 200-350 mm dla modeli 36-50 t. Siła odśrodkowa wynosi od 300 kN (20-28) do 690 kN (42-50).

Z kolei 3 modele SCPDSG z uchwytem bocznym pozwalają na montaż na koparkach o masie od 20 do 50 t. Podstawową zaletą tego typu chwytu jest możliwość wbijania w miejscach z ograniczoną wysokością pracy oraz dłuższych elementów, które będą poza zasięgiem modeli z uchwytem centralnym SCPDRT. Opcjonalnie można zaś wybrać uchwyt do rur o średnicy od 150 do 500 mm lub uchwyt do profili prostokątnych o wymiarach do 400x400 mm. Siła odśrodkowa wynosi od 520 kN (25) do 700 kN (40).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.