[ATB] Aktualności

Kolejne rekordowe wyniki Grupy Pekabex: III kwartał 2018 roku

Data publikacji:

W trzecim kwartale 2018 r. Pekabex stabilnie wypracowywał dalsze znakomite wyniki finansowe: wartość skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej narastająco wyniosła 53,3 mln zł i była wyższa o 132,8% w porównaniu do trzech kwartałów 2017 r. (22,9 mln zł). Wypracowany skonsolidowany poziom EBITDA sięgnął narastająco po trzech kwartałach 63,9 mln zł, o 96,1% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Na poprawę wyniku przełożył się głównie wzrost marż w segmencie produkcji i montażu żelbetowych konstrukcji modułowych, zarówno na rynku polskim, jak również w Skandynawii, przy jednoczesnym stabilnym wyniku segmentu generalnego wykonawstwa. Produkty szyte na miarę, znaczący potencjał produkcyjny i duże doświadczenie na rynku budowlanym wciąż przyciągają poważnych klientów i wielkie kontrakty.

W III kwartale 2018 roku GK Pekabex osiągnęła:

  • rekordowy wzrost zysku przypadającego akcjonariuszom podmiotu dominującego o 148,5% (r/r)

  • wzrost zysku z działalności operacyjnej o 124,8%

  • wzrost EBITDA o 96,1% do poziomu 63,9 mln zł

  • wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 80% (r/r)

  • wzrost o 13% (r/r) produkcji elementów prefabrykowanych w zakładach Grupy (produkcja na poziomie 143,8 tys. m3 w porównaniu z 127,3 tys. m3 w ubiegłym roku).

  • sprzedaż 90% mieszkań I fazy projektu Jasielska realizowanego w technologii budownictwa modułowego (www.jasielska.pl) oraz zakończenie montażu konstrukcji.

- Wypracowane wyniki pokazują świetną pracę naszego zespołu oraz to, że Grupa Pekabex  jest strategicznie we właściwym miejscu i we właściwym czasie – mówi Robert Jędrzejowski, Prezes Zarządu Pekabex S.A. – Obserwujemy obecnie strukturalne zmiany w zakresie sposobu budowania mieszkań w Polsce i Europie na korzyść budownictwa modułowego. Optymistycznie patrzymy w przyszłość mimo obaw związanych z możliwym spowolnieniem na rynku budowlanym, gdyż otwiera się dla nas w Polsce nowy, olbrzymi rynek. Nasze pierwsze realizowane w Polsce pilotażowe osiedle Ja_Sielska jest „showroomem”, gdzie klientom i deweloperom pokazujemy korzyści wynikające z nowej technologii budowy.

Zamieszczone zdjęcie przedstawia wizualizację (po lewej) i stan obecny (po prawej stronie) pilotażowego Osiedla Ja_Sielska w technologii modułowej w Poznaniu. Dwa budynki I etapu składają się z parkingu podziemnego i 5 kondygnacji naziemnych, które zostały zmontowane w czasie 9 tygodni (montaż obu od poziomu zero: 22 sierpnia – 24 października).

 

Źródło: Pekabex

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.