[ATB] Aktualności KH-KipperWywrotki budowlane

Kolejne sześć wywrotek KH-Kipper

Data publikacji:

Podkielecką fabrykę nadwozi firmy KH-Kipper opuściło właśnie 6 wywrotek z zabudowami tej firmy zamówionymi przez spółkę Budimex. Do sprawnej realizacji dużych przedsięwzięć budowlanych mają jej posłużyć m.in. nowe tylnozsypowe zabudowy na podwoziach MAN TGS 41.470 8x8.

Zobacz także: KH-Kipper - Zabudowa trzeciej generacji

Grupa Budimex, należąca do jednej z największych firm działających w sektorze infrastruktury na świecie, jest jedną z największych grup budowlanych w naszym kraju. Oferuje usługi w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego. Nie po raz pierwszy korzysta przy tym z usług firmy KH-Kipper.

W ostatnich latach do floty Budimeksu trafiło już kilkadziesiąt zabudów, przy czym tylko w 2020 r. zamówiono ich łącznie 10 sztuk. Wywrotki z zabudowami KH-Kipper pracowały m. in. przy budowie zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu - największej inwestycji hydrotechnicznej w Polsce czy budowie zakorkowanego odcinka drogi ekspresowej nr 7 od Skarżyska - Kamiennej do granicy województw świętokrzyskiego z mazowieckim. 

Zabudowy tylnozsypowe W1U przeznaczone są do transportu materiałów sypkich i masy bitumicznej. Charakteryzuje je unikalny kształt skrzyni przypominający odwróconą literę Ω (omega) oraz pochylona burta przednia, które sprawiają, że lepki materiał nie przykleja się do jej wnętrza i łatwiej się zsypuje. – Budownictwo wymaga sprawnej i nieprzerwanej dostawy piasku, żwiru czy asfaltu. Od wielu lat współpracujemy z firmą KH-Kipper, bo nasz sprzęt pracuje w ciężkich warunkach eksploatacyjnych i zabudowy muszą być dostosowane do ekstremalnego trybu pracy.

Muszą mieć niską wagę i jak największą ładowność, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości, co pozwala optymalizować koszty transportu mające niebagatelne znaczenie przy realizacji dużych projektów budowlanych. Kilkadziesiąt wywrotek ze skrzyniami KH-Kipper już użytkujemy, więc mieliśmy okazję docenić ich nowoczesną konstrukcję, niejednokrotnie korzystać ze wsparcia technicznego, a także sprawnego i profesjonalnego serwisu – komentuje Jacek Szumski, dyrektor ds. technicznych w firmie Budimex.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.