[ATB] Aktualności

Kolejne zabudowy KH-KIPPER ruszają w świat

Data publikacji:

Pandemia wpływa na funkcjonowanie wielu firm, jednak KH-KIPPER nie wstrzymała dostaw do swoich klientów. W ubiegłym tygodniu w świat ruszyły kolejne zabudowy.

Na podwoziu VOLVO

Wyprodukowana w ubiegłym tygodniu tylnozsypowa skrzynia W1MV na podwoziu VOLVO 8x4 to prawdziwa kopalniana bestia, która sprawdzi się w najtrudniejszym warunkach eksploatacyjnych i z powodzeniem może zastąpić tradycyjnie używane wozidła. Właściwości mechaniczne stali HARDOX, z której została głównie wykonana, zapewniają skuteczną ochronę przed uszkodzenia od dużych odłamków skalnych. Półoktagonalna konstrukcja skrzyni i pochylona ściana przednia powoduje, że wyładowywany materiał nie zalega w rogach skrzyni. Podniesiona w tylnej części skrzyni podłoga stanowi zabezpieczenie przed wypadaniem materiału w czasie jazdy po pochyłym terenie.

Duży dach zamontowano w taki sposób, aby gwarantował zabezpieczenie profilu górnego ściany przedniej przed elementami spadającymi z góry w czasie załadunku. Zanim samochód ruszy do ciężkiej pracy w kopalni posłuży w krajach w całej Europie do testów w charakterze samochodu demonstracyjnego w.

Kolejne do Rosji

Wywrotka Scania 8x4 z zabudową kopalnianą W1MV, to jedna z trzech sztuk, zamówionych przez klienta z Rosji. Duży daszek w wywrotkach kopalnianych to jedno z wymogów międzynarodowego standardu FOBS, regulującego bezpieczeństwo miejsca pracy kierowcy. Z powodu ograniczonej wysokości wyładunku, zamiast jednego dużego daszka zakrywającego całą kabinę, na danych wywrotkach zastosowano oddzielną osłonę na kabinie oraz skrócony daszek zapobiegający wpadaniu materiału między kabinę a skrzynię oraz uszkodzeniu kabiny podczas załadunku ładowarką.

Dzięki temu niestandardowemu rozwiązaniu wysokość załadunkowa wynosi nawet 1,5 m mniej niż w standardowej zabudowie kopalnianej KH-KIPPER. Specjalnością KH-KIPPER są niestandardowe projekty. Zabudowy są projektowane nie tylko pod daną markę podwozia i jego wyposażenie, ale jak w tym przypadku z uwzględnieniem warunków pracy i miejscowej infrastruktury.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.