[ATB] Budownictwo

Kolejny kontrakt podpisany

Data publikacji:

Rusza realizacja odcinka drogi ekspresowej S11 od węzła Zegrze Pomorskie do węzła Kłanino o długości 19,3 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt z firmą Mostostal Warszawa na wykonanie tego odcinka ekspresówki na kwotę 487,3 mln zł.

Jest to pierwszy z trzech odcinków drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami o łącznej długości 477 km. Dla pozostałych dwóch trwają jeszcze procedury kontrolne w ramach postępowania przetargowego. Kontrakt obejmuje zaprojektowanie i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o nawierzchni bitumicznej. Na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca ma 17 miesięcy od podpisania umowy, natomiast na roboty budowlane przewidziano 19 miesięcy (bez okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w III kwartale 2021 r. Droga powinna być gotowa w IV kwartale 2023 r. Jak powiedział minister infrastruktury podczas podpisywania umowy w dniu 7 lutego 2020 r. w gmachu Ministerstwa Infrastruktury: - S11 to bardzo ważna trasa dla mieszkańców Pomorza, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego północno–zachodniej Polski. Droga ta to przykład pokazujący, że obecny rząd dotrzymuje słowa. Przystąpiliśmy do prac przygotowawczych, ogłosiliśmy przetarg i dzisiaj podpisujemy umowę na realizację pierwszego odcinka na południe od Koszalina. W niedługim czasie podpiszemy kolejne umowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.