[ATB] Nowości

Komatsu - Koparka PC80MR-5 do zadań specjalnych

Data publikacji:

Firma Komatsu wprowadziła na rynek nową koparkę klasy średniej PC80MR-5. Dzięki zintegrowanej przeciwwadze i ograniczonemu promieniowi obrotu, wysięgnikowi obrotowemu, który ściśle przylega do maszyny ważącej od 8000 do 8240 kg, model PC80MR-5 jest idealny do pracy w ograniczonej przestrzeni środowisk miejskich.

Komatsu PC80MR-5 jest wyposażona w nowe i ulepszone funkcje. Łączy w sobie lekką konstrukcję, stabilność i wytrzymałość. Zaprojektowana z myślą o wymagających klientach. Jednostka jest napędzana przez sterowany elektronicznie silnik Komatsu 4D98E-5SFB Stage IIIB, z DPF i mocą netto 46,2 kW (62 KM). Ten bardziej przyjazny dla środowiska silnik zachowuje sprawdzoną wydajność poprzedniej serii, jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa nawet o 10%. – Model PC80MR-5 zaprojektowano z myślą o większej wszechstronności, zwrotności, komforcie i niskich kosztach operacyjnych. To doskonałe narzędzie dla większości miejsc pracy o ograniczonej powierzchni oraz dla budownictwa, instalacji mediów czy kształtowania krajobrazu – stwierdza Emanuele Viel, KEISA Group Manager Utility.
Najnowsza telematyka Komtrax (bezprzewodowy system monitorujący) oferuje optymalne zarządzanie flotą i wsparcie techniczne, chroniąc maszynę przed niewłaściwym użyciem, gwarantując jednocześnie maksymalną wydajność i oszczędność czasu pracy.

Optymalna wydajność

Niezawodne i wytrzymałe rozwiązania projektowe Komatsu jeszcze bardziej skracają czas przestojów maszyn. Automatyczne włączanie i wyłączanie jałowe są teraz dostępne w standardzie. Pomagają zmniejszyć zużycie paliwa, zwiększyć wartość końcową i obniżyć koszty serwisowania. Zmodernizowane elektroniczne układy hydrauliczne optymalizują wydajność maszyny, a także zmniejszają zużycie paliwa niezależnie od wykonywanej pracy. Sześć trybów pracy do wyboru, które zwykle są zarezerwowane dla koparek hydraulicznych wyższej klasy, zapewniają wymaganą moc przy najniższym zużyciu paliwa.

Bezpieczniej i wygodniej

Kabina PC80MR-5 zyskała nowy design dla większej funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu. Udoskonalono dostępność dzięki nowemu rozwiązaniu z drzwiami na zawiasach oraz wielofunkcyjnemu panelowi z kolorowym ekranem LCD o przekątnej 3,5 cala, z czytelnymi informacjami o konserwacji, poprawiającymi łatwość użytkowania. Klimatyzacja jest teraz standardem, a sterowanie paliwem dodatkowo zwiększa komfort, kontrolę i wygodę operatora. Układ wykrywania położenia neutralnego dla dźwigni jazdy i pracy w miejscu robót, wraz ze wskaźnikiem przypominającym o zapięciu pasa bezpieczeństwa oraz dźwiękowym alarmem jazdy zwiększają bezpieczeństwo użytkownika.

Z włoskiej fabryki

Nowe koparki serii MR-5 są produkowane w Este we Włoszech przez Komatsu Italia Manufacturing, filii koncernu Komatsu. Komatsu Italia Manufacturing buduje również koparki midi, ładowarki gąsienicowe, koparko-ładowarki i koparki hydrauliczne o masie do 17 ton.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.