[ATB] Technika KomatsuMinikoparki

Komatsu - Mini z serii MR-5

Data publikacji:

Spośród szeregu nowości na targach Bauma 2019 w Monachium firma Komatsu zaprezentuje nową minikoparkę PC55MR-5.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, maszyny z tej linii wyposażono w nowe, udoskonalone funkcje. Minikoparki Komatsu MR-5 oferują zwiększoną sterowność i bezpieczeństwo, komfort pracy operatora, niskie zużycie paliwa, system satelitarny Komtrax oraz bogate wyposażenie standardowe. – Maszyny zostały zaprojektowane z myślą o większej wszechstronności, bezpieczeństwie, komforcie i niskich kosztach operacyjnych. Są doskonałym narzędziem dla znacznej części ograniczonych miejsc pracy i budownictwa, użyteczności publicznej, architektury krajobrazu lub podobnych zastosowań – skomentowała Emanuele Viel, Keisa Group Manager Utility.
Model PC55MR-5 wyróżnia się niewielkim promieniem obrotu i ramieniem, umożliwiającym pracę w niewielkich przestrzeniach. Elektroniczne sterowanie hydrauliczne optymalizuje wydajność maszyny i zmniejsza spalanie, niezależnie od wykonywanej pracy. Minikoparki serii MR-5 zużywają do 5% mniej paliwa niż ich poprzedniczki MR-3, bez utraty wydajności lub produktywności.

Optymalna wydajność

Interesujące rozwiązania zastosowane w serii MR-5 firmy Komatsu jeszcze bardziej skracają czas ewentualnych przestojów maszyn. Funkcje autospowolnienia i automatycznego wyłączania silnika po określonym czasie pracy na wolnych obrotach są teraz dostępne w standardzie - w celu redukcji zużycia paliwa, zwiększenia wartości użytkowej i obniżenia kosztów serwisowania.

Pierwszorzędny komfort operatora

Kabina koparek MR-5 została przeprojektowana, zarówno wewnątrz i na zewnątrz, dla większej funkcjonalności i nowego, bardziej nowoczesnego wyglądu i stylu. Zastosowano nowy mechanizm zawiasów drzwi oraz wielofunkcyjny, kolorowy panel LCD o przekątnej 3,5 cala. Regulator paliwa podwyższa komfort pracy i wygodę operatora.
Bezpieczeństwo i spokój

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu robót, nowy model wyposażono w system wykrywania położenia neutralnego dla dźwigni jazdy i pracy wraz ze wskaźnikiem przypominającym o zapięciu pasa bezpieczeństwa. Łatwy w użyciu uchwyt mocujący pozwala na szybkie i łatwe przenoszenie oraz transport. Najnowszy system telematyczny Komtrax umożliwia wygodne zarządzanie flotą i wsparcie, chroni maszynę przed niewłaściwym użyciem i gwarantuje maksymalną wydajność i czas pracy.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.