[ATB] Technika

Kompaktowa i wydajna Kubota K008-5

Data publikacji:

W ofercie minikoparek Kuboty znajduje się model K008-5, niesamowicie kompaktowy, niezawodny i wydajny. K008-5 oznacza wysoki stosunek mocy do masy z regulowaną szerokością gąsienic, co czyni go idealnym wyborem do trudnych prac w małych przestrzeniach. Wymiary koparki to 2,75x0,7x2,75 m, masa robocza to zaledwie 975 kg.

    Kompaktowa i wydajna Kubota K008-5

Model K008-5 jest napędzany silnikiem Kubota D722-E4-BH-2EU 3 PS E-TVCS o pojemności 719 cm3 i mocy 7,6 kW przy 2050 obr./min. Posiada on unikalny system spalania Three Vortex, który zmniejsza emisję spalin, hałas i wibracje. Silnik zgodny jest z normą Stage V. Maksymalna prędkość poruszania się koparki wynosi 2 km/h. Dostęp serwisowy do filtra powietrza, separatora wody, filtra paliwa, alternatora i rozrusznika nie stanowi problemu, gdyż wystarczy podnieść fotel operatora.

Hydraulika zasilana jest dwoma pompami zębatymi o wydatku 10,5 l/min każda. Ciśnienie robocze w układzie wynosi 165 barów. Szybko zwalniane sworznie łyżki umożliwiają łatwy demontaż i wymianę osprzętu bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Maksymalna głębokość kopania wynosi 1,72 m, zasięg - 3,02 m oraz siła kopania ramię/łyżka - 4,5/9,8 kN. Stanowisko operatora zapewnia ergonomiczny dostęp i doskonałą widoczność na obszar roboczy. Standardowym wyposażeniem minikoparki są: składana konstrukcja chroniąca przed skutkami wywrócenia, dobrze widoczny pomarańczowy pas bezpieczeństwa z alarmem zapięcia, blokada rozładunku podczas transportu, zielone światło ostrzegawcze, oświetlenie wysięgnika LED, a także wiodący w branży system antykradzieżowy Kubota.

Tylko zaprogramowane kluczyki umożliwią uruchomienie silnika, a każda próba uruchomienia niezaprogramowanym kluczem powoduje włączenie alarmu. Jest jeszcze skrzynka narzędziowa i instrukcje obsługi przechowywane w łatwo dostępnych miejscach. Obsługa maszyny nie sprawi kłopotów nawet mniej doświadczonym operatorom. Hydraulicznie regulowany rozstaw gąsienic można zmieniać za pomocą jednej dźwigni do 700 mm, umożliwiając nawigację w wąskich przestrzeniach lub 860 mm, aby zapewnić 15% wzrost stabilności nawet podczas pracy z młotami hydraulicznymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.