[ATB] Technika

Kompaktowa kołowa JCB WLS 403

Data publikacji:

Kompaktowa ładowarka kołowa JCB WLS 403 ma szerokość zaledwie 1,1 m, wysokość poniżej 2,2 m, a jej masa własna to 2558 kg. Przy takich gabarytach z łatwością wykonuje zadania nawet w najbardziej ograniczonej przestrzeni, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę również jej właściwości manewrowe, rozstaw osi i kąt skrętu wynoszący 40°.

    JCB WLS 403

Model WLS 403 dysponuje 4-cylindrowym silnikiem Kuboty V1505 o mocy 26 kW oraz dwubiegową przekładnią hydrostatyczną umożliwiającą poruszanie się w trybie do 20 oraz 30 km/h. Ładowarka posiada oscylacyjny przegub środkowy, który zapewnia wszystkim czterem kołom utrzymanie maksymalnej siły pociągowej przez cały czas pracy.

Co więcej, układ napędowy działa równolegle z układem hamulcowym poprzez system napędu ślizgowego, dlatego daje tak wysoką funkcjonalność połączoną ze zwiększoną mocą potrzebną np. przy załadunku. Dla użytkowników wymagających jeszcze lepszej trakcji w trudnym terenie jest opcja z pełną blokadą mechanizmu różnicowego na przedniej i tylnej osi.

Oprócz tego ładowarka wyróżnia się dużą wytrzymałością. Jej wzmocniony przegub środkowy może wytrzymać zarówno znaczne obciążenia pionowe, jak i poziome, a opatentowane ramiona równomiernie rozkładają przenoszone siły na przednią część podwozia. Solidna odlewana tylna przeciwwaga pomaga z kolei zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym uderzeniami, płyty ochronne zabezpieczają natomiast silnik i układ napędowy.

Do efektywnej pracy firma JCB daje możliwość wyboru różnych ramion roboczych. W standardzie jest ramię do prac ogólnych i wysokiej wydajności odrywania/podnoszenia, opcjonalne - wysunięte ramiona wysokiego podnoszenia, które są przeznaczone do układania w stosy i do załadunku na wysokości. Dostępnych jest również szereg zaczepów typu Q, z hydrauliczną blokadą sworznia, co pozwala na wymianę osprzętu bezpośrednio z poziomu kabiny operatora.

Przechodząc do kabiny - jest ona zgodna ze standardem ROPS/FOPS, zapewnia sporo miejsca, a przy tym bardzo dobrą widoczność na obszar roboczy. W standardzie jest wersja z zadaszeniem, opcjonalnie całkowicie przeszklona. Sterowanie ładowarką nie sprawi problemów. Odchylana kolumna kierownicy łatwo się reguluje, ergonomiczny system sterowania dżojstikiem zapewnia wygodną i intuicyjną obsługę ruchu ramion i osprzętu.

Zmianę kierunku jazdy można wybrać za pomocą zwykłego przełącznika wahadłowego zamontowanego na dżojstiku (FNR), a za pomocą dodatkowej dźwigni sterującej można np. zablokować przepływ hydrauliczny do przodu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.