[ATB] Technika

Kompaktowa kruszarka EvoQuip Bison

Data publikacji:

EvoQuip to firma będąca członkiem grupy Terex, a specjalizująca się w produkcji maszyn do kruszenia i przesiewania. W ofercie firmy pojawiła się nowa maszyna Bison 280.

EvoQuip Bison 280 to nowa kruszarka szczękowa, która została stworzona z myślą o pracy, gdzie liczą się wszechstronność i kompaktowe wymiary. Według producenta jest to maszyna, która sprawdzi się na placach budowy, podczas rozbiórek, recyklingu asfaltu, a także w kopalniach. – Kruszarka szczękowa Bison 280 to maszyna, która oferuje wszechstronność i najwyższą trwałość, a jednocześnie zapewnia naszym klientom doskonałą wydajność i oszczędność paliwa. Szybki czas konfiguracji, prosta intuicyjna obsługa i łatwość transportu sprawiają, że urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich aplikacji. – komentuje Matt Dickson, dyrektor linii produktów EvoQuip.
Podczas transportu kruszarka Bison zajmuje 2,4 m szerokości i ma 3,2 m wysokości. Kompaktowe wymiary sprawiają, że jest łatwa w transporcie. Odnajdzie się również w pracy na obszarach miejskich.
Wszechstronność Bisona 280 wiąże się z szerokim spektrum możliwych zastosowań. EvoQuip stworzyło maszynę przystosowaną do kruszenia kamienia naturalnego, w tym granitu, żwiru rzecznego i bazaltu. Może być również wykorzystywana w różnych zastosowaniach związanych z recyklingiem, w tym do pracy przy odpadach budowlanych i rozbiórkowych, recyklowanym betonie, a także podkładach kolejowych.
Bison napędzany może być jednym z dwóch silników. Pierwsza możliwość to niemal 170-konna jednostka John Deere spełniająca normę emisji spalin Tier 3, druga to silnik CAT o mocy 173 KM pracujący w standardzie Tier 4. Specjaliści EvoQuip podkreślają również szybki czas konfiguracji maszyny i łatwy w obsłudze system sterowania. Umożliwia on operatorowi uruchomienie kruszenia kilka minut po rozładowaniu maszyny z ciężarówki. Operator może również łatwo regulować ustawienie kruszarki bez potrzeby używania jakichkolwiek narzędzi za pomocą układu regulacji szczęk hydraulicznych.
Warto podkreślić, że EvoQuip 280 pracuje już w kopalni granitu Peter O’Donnell & Sons Quarry w Irlandii. – Wydajność EvoQuip Bison 280 naprawdę przekroczyła nasze oczekiwania. Choć sama maszyna jest bardzo kompaktowa, zdecydowanie nie jest lekką maszyną, ponieważ konsekwentnie wytwarza produkt wysokiej jakości przy wysokiej wydajności i niskim koszcie za tonę w naszym kamieniołomie – podsumował Peter O’Donnell, dyrektor zarządzający kopalni.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.