[ATB] Technika Avant

Kompaktowe bestsellery

Data publikacji:

Nie sposób wyobrazić sobie budowy - małej czy dużej, bez kompaktowych maszyn, których atutem jest bogate wyposażenie i osprzęt. W takim przypadku największą funkcjonalność oferują miniładowarki - zarówno burtowe, jak i przegubowe. Poniżej odpowiedź na pytanie, które zadaliśmy kilku z czołowych dostawców maszyn tego typu na naszym rynku, jakie z nich cieszą się największą popularnością. Czyli które z nich mogą aspirować do miana tytułowych „kompaktowych bestsellerów”?

Avant

W poszukiwaniu wydajnej i uniwersalnej ładowarki przegubowej dedykowanej do pracy w różnych środowiskach roboczych, warto skierować swój wzrok na maszyny fińskiej marki Avant. Połączenie kompaktowych rozmiarów z wysoką mocą i wydajną hydrauliką to cechy charakteryzujące m.in. dobrze przyjmowany przez rynek model Avant 423. Wielofunkcyjna, kompaktowa ładowarka jest napędzana sprawdzonym, ekonomicznym silnikiem Kubota D902 o mocy 16 kW/22 KM i wyposażona jest w hydrostatyczny napęd na 4 koła, umożliwiający poruszanie się z prędkością 12 km/h. Wśród sprawdzonych i niezawodnych zespołów roboczych jest stanowiący rękojmię dużej mocy i niskich kosztów eksploatacji prosty i skuteczny układ hydrauliczny z pompą o wydatku 34 l/min (ciśnienie 185 barów), zapewniającą płynną pracę, bez żadnych szarpnięć, i ramię o maksymalnej wysokości podnoszenia 2,75 m - maksymalna ładowność wynosi 550 kg.
Mocnym punktem miniładowarki Avanta jest bezapelacyjnie unikalna, przegubowa sztywna konstrukcja i ramię teleskopowe. Wśród zalet oferowanych przez fińskiego producenta są jednak rozwiązania zapewniające wygodę operatora, wysoką produktywność i jakość pracy. Miniładowarka jest ze wszech miar kompaktowa (2,19/1,05/1,98 m - długość/szerokość/wysokość) i bardzo zwrotna (minimalny promień skrętu - 1,97 m), w związku z czym bez przesady można stwierdzić, iż została idealnie dopasowana do trudno dostępnych, wąskich miejsc typowych dla warunków miejskich. Model Avant 423 jest jednak bardzo wszechstronny, w związku z czym znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, takich jak roboty ziemne, pielęgnacja terenów zielonych, rolnictwo, architektura krajobrazu, podnoszenie i przenoszenie ładunków. Podobnie jak inne ładowarki Avant, ww. model może współpracować z większością firmowych narzędzi roboczych. W dużej liczbie akcesoriów znajduje się m.in. szeroki wybór łyżek, wideł, ramion koparkowych, a także pługów do odśnieżania, szczotek czy kosiarek.
Praca ładowarką Avanta jest bezpieczna i bardzo komfortowa. Fotel operatora znajduje się bardzo blisko narzędzi roboczych, co zapewnia szerokie pole widzenia, a podczas pracy nie trzeba się podnosić z fotela. Operator ma całkiem sporo miejsca na nogi, a zwrócić uwagę należy także na łatwe sterowanie maszyną (system wielofunkcyjnego złącza hydraulicznego). Na koniec warto dodać, że kompaktowa ładowarka jest łatwa w transporcie - wystarczy do tego przyczepa samochodowa.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.