[ATB] Aktualności

Kompaktowe Bobcaty na nowo

Data publikacji:

Efektowna wirtualna premiera firmy Bobcat, która miała miejsce 21 października stanowiła doskonałą okazją do zaprezentowania szeregu nowości. Wśród nich znalazły się: ładowarki o sterowaniu burtowym oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe z serii R, 5-6-tonowe minikoparki z serii R2, nowa linia kompaktowych ładowarek kołowych i małych ładowarek przegubowych, a także lekkich zagęszczarek, przygotowanych we współpracy z Ammann Group - przybliżymy je w kolejnych wydaniach atb.

Zobacz także: Open-S - otwarty standard dla szybkozłączy Steelwrist

Dzięki „Next is Now” Bobcat pozwala klientom na wydajniejszą pracę i stwarza im możliwość, by osiągnąć więcej niż do tej pory. Rozwijamy potężniejsze, bardziej wydajne i inteligentniejsze maszyny oraz rozwiązania w ramach ekspansji, która oferuje ulepszoną i znacznie rozszerzoną gamę produktów zwiększających możliwości naszych klientów – powiedział Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA.

Gąsienicowe z serii R

Bobcat wprowadza na rynek m.in. nowe ładowarki kompaktowe zgodne z normą Stage V z serii R, do których należą ładowarki o sterowaniu burtowym S66 i S76 oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe T66 i T76 - dostępne na rynku od października 2020 r. W nowych ładowarkach - charakteryzujących się także zmienionym nazewnictwem - wprowadzono szereg ulepszeń dotyczących wydajności, komfortu i widoczności.

Maszyny są standardowo wyposażone w jednoczęściową kabinę (opcja - Clear-Side), 5- i 7-calowy wyświetlacz dotykowy, z wbudowanym radiem, łącznością Bluetooth i fabrycznie dołączoną kamerą wsteczną, oraz nowy układ oświetlenia diodowego, zapewniający lepszą widoczność w nocy. Standardowym elementem sterującym we wszystkich nowych ładowarkach serii R jest system SJC, oparty na łatwych w obsłudze dżojstikach. W parze idzie z tym system sterowania dołączanym narzędzie (ACD).

Przy użyciu komunikacji Can-Bus do rozpoznawania osprzętu dodatkowego w maszynie, system ACD automatycznie ustawia sterowanie dżojstikiem i przepływ wyjściowy, aby zapewnić najlepszą wydajność pracy z osprzętem dodatkowym.

Wszystkie ładowarki z serii R mają przeprojektowany układ chłodzenia, tak by podołać większej generacji ciepła, a także nowe ramiona wykonane z elementów odlewanych (20% mocniejsze niż poprzednia konstrukcja ze stali prefabrykowanej/spawanej).

Ponadto zapewniają większą stabilność, dzięki większemu rozstawowi osi i pięcioelementowemu zawieszeniu skrętnemu, teraz dostępnemu we wszystkich maszynach z tej serii. Stabilność i wydajność może być dodatkowo zwiększona przez opcjonalną funkcję Auto Ride Control dostępną we wszystkich ładowarkach z serii R.

Nowe ładowarki, które miały zostać zaprezentowane na tegorocznych targach branży budowlanej SaMoTer we Włoszech, są dostępne z różnymi opcjami osprzętu, w tym z młotami hydraulicznymi, lamelami do spycharek i chwytakami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.