[ATB] Technika

Kompaktowy Atlas AC 08B w akcji

Data publikacji:

Atlas AC 08B to kompaktowa minikoparka o wymiarach 2,64x0,74x2,25 m (dł. x szer. x wys.) i masie własnej ok. 1000 kg, która może być z powodzeniem stosowana w najbardziej wąskich przestrzeniach. Wyróżnia się ponadto wysoką niezawodnością, łatwością obsługi i doskonałą ochroną kierowcy.

    Kompaktowy Atlas AC 08B w akcji

Napęd minikoparki zapewnia dwucylindrowy silnik Yanmara o mocy maksymalnej 7,2 kW uzyskiwanej przy 2400 obr./min. Silnik charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i wibracji oraz łatwą konserwacją głównych części. Podwozie o konstrukcji teleskopowej sterowane jest za pomocą prostego, pojedynczego joysticka. Szerokość podwozia można regulować w zakresie od 750 do 1000 mm, aby umożliwić wjazd przez wąskie drzwi lub poprawić stabilność o 15% podczas pracy z młotem hydraulicznym.

Lemiesz spycharki można szybko złożyć dzięki prostemu wałowi obrotowemu. Maksymalna prędkość jazdy na gąsienicach o szerokości 180 mm wynosi 2,9/1,5 km/h, zdolność pokonywania wzniesień do maksymalnie 30°. Układ hydrauliczny koparki wyposażono w trzy pompy zębate o wydatku 3x9,6 l/min. Ciśnienie robocze w układzie wynosi 2x160 barów. System szybkiej wymiany umożliwia łatwy demontaż i montaż różnych łyżek i dodatkowego osprzętu. Parametry robocze minikoparki przedstawiają się następująco: wysokość załadunku 2,3 m, maksymalna głębokość kopania - 1,82 m, zasięg na poziomie gruntu - 3,08 m, siła kopania łyżki/ramienia - 9,4/5,8 kN oraz nacisk na grunt - 24,5 kPa.

Stanowisko operatora jest zgodne z wymogami UE. Zawiera fotel z samorozwijającym się pasem bezpieczeństwa, dżojstiki po obu stronach i prostą w obsłudze konsolę sterowniczą. Bezpieczeństwo podczas użytkowania zapewnia standardowo uchylna/składana klatka ochronna FOPS, która daje ponadto większą mobilność przy złożeniu na czas transportu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.