[ATB] Nowości

Kompaktowy z dużymi możliwościami

Data publikacji:

Asortyment żurawi mobilnych Grove obejmuje wiele interesujących maszyn. Do tej grupy bez wątpienia można zaliczyć model GMK3060L, który swoją premierę miał podczas ubiegłorocznych monachijskich targów Bauma. Reprezentująca segment żurawi trzyosiowych maszyna charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami, zapewniając tym samym dostęp do ciasnych miejsc, prostotę manewrowania w centrach miast, a nawet możliwość pracy w pomieszczeniach zamkniętych.

Żuraw wyposażony jest w oszczędny silnik Cumminsa o mocy 254 kW/340 KM, zgodny w jednym z wariantów, z normą emisji spalin Tier 4 Final. Maszyna charakteryzuje się bardzo dobrą trakcją, co jest zasługą nowej automatycznej skrzyni biegów ZF TraXon, oferującej 12 przełożeń do jazdy w przód i dwa przełożenia do jazdy wstecznej.

Wysięgnik z 7 elementów

Mocną stroną żurawia GMK3060L jest bez wątpienia podwozie, kompaktowe niczym podwozie żurawia dwuosiowego i o 1 m krótsze niż innych żurawi trójosiowych w tym segmencie. Mierzący 8,68 m długości model potrafi manewrować z dużą precyzją i bez trudu zajmować pozycję roboczą. Nowość firmy Grove zwraca również uwagę 7-częściowym wysięgnikiem (o 5 m dłuższym niż w poprzednim modelu GMK3060), który ma długość 48 m. Mocowany jest on hydraulicznie i wyposażony w oryginalny system bezpieczeństwa Twin-Lock, służący do blokowania każdego segmentu w pozycji wysuniętej za pomocą dwóch sworzni, oparty tylko na jednym siłowniku hydraulicznym.

– Model GMK3060 przedstawiliśmy podczas targów bauma 2013, i był to niezwykle udany model. Nowy dźwig GMK3060L bazuje na swoim poprzedniku i dodatkowo go usprawnia, oferując dłuższy wysięgnik, lepsze parametry nośności, większe prędkości robocze oraz bardziej wytrzymały i przyjaźniejszy środowisku silnik – tłumaczył podczas premiery Andreas Cremer, globalny dyrektor produktu dla dźwigów mobilnych Manitowoc.

The Manitowoc Way

Warto dodać, że model GMK3060L opracowano zgodnie z zasadą The Manitowoc Way i jest on wynikiem licznych zapytań ze strony klientów i próśb dotyczących opracowania maszyn tego typu zgodnych z ich wymaganiami. Żuraw Grove wyposażony został w układ sterowania (CCS) Manitowoc. Dysponuje on również funkcją konfigurowania wysięgnika. Umożliwia ona operatorowi określenie podstawowych parametrów, takich jak obciążenie, promień i wysokość podnoszenia obciążenia, przy czym system automatycznie ocenia konfigurację głównego wysięgnika niezbędną do realizacji operacji podnoszenia. Rozwiązanie takie zapewnia oszczędność czasu w miejscu użytkowania i wyraźnie upraszcza uzbrajanie urządzenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych dźwigów GMK z systemem CCS, model GMK3060L dysponuje również opcją MAXbase obsługującą zmienne położenia podpór i zapewniającą lepsze parametry nośności w określonych strefach roboczych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.