[ATB] Technika Kobelco

Kompleksowa oferta koparek Kobelco

Data publikacji:
Kompleksowa oferta koparek Kobelco

Firma BH Ruda z główną siedzibą w Katowicach jest oficjalnym i jedynym dystrybutorem marki Kobelco w Polsce. Oferowane przez nią koparki tego japońskiego producenta dostępne są od ręki w magazynach w Katowicach, Polkowicach oraz Baninie. Oferta BH Ruda jest kompleksowa, firma zapewnia swoim klientom pełne wsparcie techniczne, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w całym kraju. Gwarancja producenta obejmuje 3 lata lub 3000 mth.

Koparki gąsienicowe Kobelco to maszyny produkowane w Hiroszimie, oparte są więc na sprawdzonej i docenianej japońskiej technologii i podzespołach. Napędzane są przez wydajne i niezawodne silniki Yanmar o niskiej emisji hałasu, w oferowanej specyfikacji posiadają pełną zamkniętą kabinę z ogrzewaniem, a od modelu SK28SR-6E również z klimatyzacją w standardzie. Ważną zaletą minikoparek Kobelco jest krótki obrys pracy tzw. Short Radius, który pozwala na sprawne poruszanie się i działania w miejscach o ograniczonej, dostępnej przestrzeni.

Najbardziej popularne modele

W klasie minikoparek do 2 ton najpopularniejszym wyborem jest model SK-17SR-3E o mocy 9,9 kW i masie roboczej 1910 kg. Minikoparka posiada hydraulicznie rozsuwane podwozie w zakresie od 99 do 134 cm, co pozwala w razie potrzeby zmniejszać szerokość, aby zmieścić maszynę w wąskim przejeździe lub rozszerzyć dla uzyskania większej stabilności. Model SK-17SR-3E porusza się na gąsienicach gumowych o szerokości 230 mm, dostępne są dwie prędkości jazdy 2/4 km/h.

Układ hydrauliczny zasilany jest przez tandemowe pompy tłokowe o zmiennym wydatku 2 x 16,3, i 1 x 11,4 l/min, maksymalne ciśnienie w układzie wynosi 216 barów. Parametry robocze koparki to: maksymalna głębokość kopania - 2,38 m, zasięg kopania - 4,12 m oraz siła na łyżce - 15,2 kN. Ogrzewana kabina operatora została zaprojektowana, aby poprawić komfort operatora. Zastosowano tutaj wygodny fotel z funkcją odchylania, podpórki pod nadgarstki, a wszystkie podświetlane przełączniki umieszczono po prawej stronie, co jeszcze bardziej usprawnia działanie. Długie ramię kopiące ma 1,2 m, w standardzie na wysięgniku montowane są światła robocze LED. 

W kategorii do 3 ton najpopularniejszym modelem jest SK28SR-6E o mocy 17,8 kW i masie roboczej 2950kg. Ta wersja osadzona jest na gąsienicach 300 mm, wykorzystuje dwa silniki osiowo-tłokowe, dwustopniowe. Jej prędkość poruszania się wynosi 2,1/3,8 km/h. Hydraulika zasilana jest przez dwie pompy o zmiennej wydajności 2x28,8 l/min oraz dodatkową pompę zębatą 16,1 l/min. Długość ramienia modelu SK28SR-6E wynosi 1,48 m, długość wysięgnika - 2,17 m. Koparka zapewnia maksymalną głębokość kopania 2,59 m, zasięg kopania 4,84 m i siłę na łyżce - 24,7 kN. Kabina operatora zapewnia dobrą widoczność na obszar roboczy, wyposażona została w wygodny fotel, klimatyzację, a także wyświetlacz kolorowy z funkcją dotyku. Precyzyjne, proporcjonalne elementy sterujące są zintegrowane z dżojstikiem w celu ułatwienia obsługi.

W wyższej klasie do 5 ton króluje model SK50SRX-7 o mocy 29,1 kW i masie operacyjnej 4810 kg. Ta wersja posiada szerokie gąsienice 400 mm, zapewniając prędkość poruszania się 2,4/4,5 km/h. Układ hydrauliczny koparki zawiera dwie osiowe pompy tłokowe o zmiennym wydatku 2x53 l/min, dodatkową pompę zębatą 33,8 l/min oraz pompę pilotową 10,8 l/min. Długość ramienia koparki wynosi 1,69 m, długość wysięgnika - 2,99 m. Maksymalna głębokość kopania w tym przypadku to 3,58 m, zasięg kopania - 5,97 m oraz siła na łyżce - 35,6, kN. Model SK50SRX-7 posiada kabinę z ogrzewaniem i fabryczną klimatyzacją, amortyzowany fotel operatora, radio z USB, Bluetooth oraz AUX oraz oświetlenie robocze na kabinie i ramieniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.