[ATB] Nowości Mecalac

Kompletna oferta maszyn zeroemisyjnych od Mecalac

Data publikacji:
Kompletna oferta maszyn zeroemisyjnych od Mecalac

Firma Mecalac rewolucjonizuje miejskie place budowy za sprawą swoich zeroemisyjnych maszyn  -  nowej koparce, ładowarce obrotowej oraz wozidle. Dzięki tym komplementarnym produktom wszystkie operacje związane z robotami ziemnymi czyli kopaniem, załadunkiem i transportem mogą być teraz wykonywane przy użyciu przyjaznych środowisku maszyn na niespotykaną dotąd skalę.

Trzy maszyny do trzech rodzajów zadań

Zmiany klimatu i wynikające z nich potrzeby ograniczenia emisji CO2 należą z pewnością do głównych wyzwań XXI wieku i to na globalną skalę. Wielu producentów dostrzega te trendy i już dziś oferuje maszyny z napędem elektrycznym. Często jednak zdarza się, że stanowią one tyko częściową alternatywę ponieważ są to maszyny o mniejszych możliwościach, a także maja ograniczoną autonomię z powodu konieczności postojów na długotrwałe ładowanie baterii. Przejście z maszyn spalinowych nie jest przez to tak płynne jak powinno i mogłoby być.

Mecalac jest pierwszym producentem, który opracował pełną gamę produktów średniej wielkości, w skład której wchodzi 11-tonowa koparka e12, ładowarka obrotowa es1000 i 6-tonowa wywrotka ed6. To jednak nie wszystko, firma Mecalac przygotowała bardzo ważne rozwiązanie dotyczące  ładowania akumulatorów dużej mocy na miejscu M-Power, czyniąc pracę swoich maszyn jeszcze bardziej wydajną.

Optymalizacja działania

W przypadku rynku średniej wielkości maszyn elektrycznych częstym problemem jest optymalizacja zarządzania mocą dla zapewnienia wystarczającej autonomii. Aby rozwiązać tą sytuację Mecalac dokonał przełomu technologicznego w zakresie hydraulicznego systemu dystrybucji, a także w zarządzaniu energią systemów pomocniczych takich jak ogrzewanie i klimatyzacja. Zmniejszony pobór mocy jest przy tym możliwy bez uszczerbku dla autonomii i wydajności maszyny.

Ze względu na rożny sposób przekazywania mocy w maszynach elektryczny i spalinowych, Mecalac musiał również odpowiednio skonfigurować interfejs obsługi, aby reagował w optymalny sposób, zachował niezbędną autonomię i gwarantował spójne zachowanie podczas pracy maszyny.

Nowe podejście do kwestii ładowania

Maszyny zero emisyjne są doskonałym rozwiązaniem w miejskich przestrzeniach budowlanych, gdzie wymaga się zerowej emisji spalin i ograniczenie generowanego hałasu. Ważną przeszkodą w rozwoju tej technologii dla większych maszyn jest wydajność procesu ładowania. Mały jest przecież pożytek z maszyny, która przez większość czasu jest unieruchomiona. Mecalac proponuje rewolucyjny sposób podejścia do ładowania akumulatorów na miejscu pracy jakim jest system M-Power. Jest to mobilne rozwiązanie zasilania o dużej mocy, które dzięki pojemności magazynowej 300 kWh z powodzeniem zastępuje „tradycyjne” generatory diesla, zapewniając doskonałe rozwiązanie do ładowania akumulatorów w dowolnym miejscu.

Ekosystem elektryczny Mecalac staje się więc przełomem, który pozwoli znacząco obniżyć emisję na placach budowy. Jako podsumowanie niech posłuży następujący przykład. Trzy bezemisyjne maszyny Mecalac, pracujące wspólnie na tym samym miejskim placu budowy, pozwalają zaoszczędzić średnio 64 tony CO2, które ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi emitowałyby w ciągu roku. Warto także wspomnieć, że nowa seria „e” maszyn zeroemisyjnych, jest finalistą Innovation Award na tegorocznych targach maszyn budowlanych Bauma 2022.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.