Kon-Wit - Spod znaku Aeolus

Data publikacji:

Założona w 1991 r. przez Wiktora Kwiatkowskiego i Konrada Zajkiewicz firma Kon-Wit z siedzibą w podłódzkim Ksawerowie z powodzeniem dystrybuuje opony do samochodów ciężarowych, dostawczych, przyczep, naczep, maszyn przemysłowych i samochodów osobowych. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje opony nowe, używane i regenerowane - od 2005 r. Kon-Wit jest importerem produktów marki Aeolus, a serwisy Kon-Witu to profesjonalna obsługa klienta.

Firma Aeolus usytuowana jest w chińskim mieście Jiaozuo.

Założone w 1965 r. przedsiębiorstwo zajmuje obszar 1,3 mln m2, co czyni ją jedną z 10 największych chińskich fabryk oraz 20. w skali światowej, z roczną produkcją na poziomie ok. 5,5 mln opon. Pod szyldem Aeolus produkowane są opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do maszyn budowlanych i rolniczych. W nowoczesnej fabryce, poza liniami produkcyjnymi, znajduje się także Dział Badań i Rozwoju - wszystkie produkty marki są zgodne z wszelkimi dyrektywami i wytycznymi Unii Europejskiej (m.in. ISO 9001 oraz ISO/TS16949). Chiński producent może poszczycić się stabilną pozycją na rynkach europejskich, co zawdzięcza m.in. mariażowi z dużymi i liczącymi się dystrybutorami. – Aeolus po przejęciu koncernu Pirelli jest jednym z największych producentów opon na świecie. Od samego początku kojarzony jest z dobrą jakością - nie mamy żadnych problemów z reklamacjami, przebiegami czy niespodziankami technologicznymi. Widać zresztą, że opony sprowadzane z Chin dzielą się na dwie grupy - najtańsze, w przypadku których klient nie szuka niczego poza ceną, a także opony dobrej jakości, dorównujące pozostałym graczom na rynku. Marka Aeolus nie odstaje od najlepszych na rynku i uważam, że to wyższa klasa średnia opon – przekonuje Robert Pawełkiewicz, dyrektor handlowy spółki Kon-Wit.

Ciężarowe i OTR

Firma Kon-Wit oferuje przede wszystkim opony ciężarowe, dystrybuowane do odbiorców hurtowych, dużych flot i użytkowników końcowych oraz klientów trafiających do firmowych serwisów.  Drugą równie ważną gałąź stanowią opony OTR. – Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla użytkowników szukających produktu dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Dlatego uważam, że jest to dobry wybór dla segmentu opon budowlanych czy przemysłowych – twierdzi Robert Pawełkiewicz. Nadal wysoki udział w działalności firmy Kon-Wit stanowi sprzedaż opon używanych. – Na taki wybór decydują się klienci, którzy niszczą opony, jeżdżą w trudnych warunkach - a więc oferujące ekstremalne warunki kopalnie dolomitów, kamieniołomy czy lżejsze dla użytkowanego sprzętu żwirownie. Tam pojazdy typu wozidła poruszają się po zamkniętym terenie, w związku z czym obciążenia są znacznie większe niż dopuszczalne w ruchu drogowym. Jest to zatem prawdziwy poligon doświadczalny dla producentów wozideł, samochodów, zawieszeń czy dystrybutorów opon. Warto też dodać, że w przypadku firm, które mają starszy park maszynowy, zakup nowego ogumienia jest często barierą nie do przeskoczenia – mówi Robert Pawełkiewicz. Działalność grupy Kon-Wit uzupełnia odzyskiwanie opon z rynku, które dalej przeznaczane są do recyklingu.
Bogaty asortyment dystrybuowany jest za pośrednictwem dwóch oddziałów firmy - w Ksawerowie i Koziegłowach pod Częstochową, a także 3 przedstawicieli handlowych oferujących również szeroko zakrojone doradztwo dla klientów związane nie tylko z doborem ogumienia, ale i monitorowaniem opon. Kon-Wit to jednak nie tylko sprzedaż – firma prowadzi także dwie placówki serwisowe. – Warto podkreślić, że na przestrzeni lat rośnie świadomość klientów, którzy coraz częściej szukają indywidualnych rozwiązań. I dlatego np. w przypadku kopalni, gdy mówimy o jeździe po kamieniach, z dość dużymi ładunkami, opony powinny być jak najmocniejsze i spełniać oczekiwania użytkownika– zauważa dyrektor handlowy Kon-Wit.

Z optymizmem w przyszłość

Perspektywy na rynku opon w bieżącym sezonie są znacznie lepsze niż w roku 2016. – O ile w ub. roku sprzedaż opon budowlanych wystartowała praktycznie dopiero w październiku, co pokazuje doskonale zapaść na rynku inwestycji, tak obecnie już w pierwszym kwartale roku wszystko zaczyna iść swoim torem. Zima była łaskawa dla branży budowlanej, więc wszystko to napawa optymizmem. Myślę, że przed nami dobry okres - w 2017 r. zakładamy wzrost sprzedaży minimum o 20% – mówi Robert Pawełkiewicz. Powodem do optymizmu jest bez wątpienia również stałe uzupełnianie oferty dostosowywanej do zapotrzebowania rynku - w br. marka Aeolus zapowiada wprowadzenie nowej generacji opon, opierające się na zmienionych mieszankach i rodzajach bieżników zapewniających mniejsze opory toczenia, a co za tym idzie, niższe zużycie paliwa i generalnie większą dbałość o środowisko.
GA
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.