[ATB] Budownictwo

Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman dokończy budowę Zbiornika Racibórz Dolny

Data publikacji:

Budimex i Ferrovial Agroman zawarły 30 listopada br. z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach umowę na dokończenie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

Wartość umowy to 903 mln zł brutto. Zakres prac obejmuje budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego o długości 22,4 km i wysokości 11 m. Składać się on będzie z zapory czołowej wraz z budowlą przelewowo-spustową doprowadzającą wodę do tzw. Odry Miejskiej, zapory lewobrzeżnej – 9,6 km i prawobrzeżnej – 8,8 km. Wykonane one zostaną w konstrukcji ziemnej. Całkowita  pojemność zbiornika wyniesie ok. 185 mln m3.
Zbiornik Racibórz Dolny na rzece Odrze w woj. śląskim wybudowany zostanie jako polder - suchy zbiornik wypełniany wodą tylko  w okresie przechodzenia wód powodziowych. Ma on chronić ok. 2,5 mln mieszkańców dorzecza Odry - od Raciborza do Wrocławia.
Budimex ma bogate doświadczenie w realizacji inwestycji hydrotechnicznych. Jako generalny wykonawca przebudował, między innymi: porty w Świnoujściu i w Szczecinie, Kanał Płonie przy Martwej Wiśle w Gdańsku czy Zbiornik Wodny Rydzyna.

Źródło: Budimex

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.