[ATB] Budownictwo

Konsorcjum wygrywa przetarg na 150mln euro

Data publikacji:

Colas Projects z sukcesem poprowadził przetarg konsorcjum na kontrakt o wartości 150 milionów euro we Francji. Konsorcjum składa się z Colas Projects, Colas Center-Ouest, Aximum (Road Safety & Signaling spółka zależna Colas) i Bouygues Travaux Publics Régions France (spółka zależna Bouygues Construction).

Firmy podpisały umowę z operatorem autostrady Cofiroute, spółką zależną Vinci. Umowa dotyczy rozszerzenia robót o sześciopasmowy odcinek 25 km autostrady A10 między Veigné i Sainte-Maure-de-Touraine.

Projekt będzie realizowany w dwóch częściach. Pierwszy obejmuje odcinek autostrady o długości 10 km między Veigné i Sorigny o wartości 70 mln EUR, podczas gdy drugi obejmuje 15 km drogi między Sorigny i Sainte-Maure-de-Touraine o wartości 80 mln EUR.

W zakres robót wchodzą znaczne roboty ziemne, modyfikacje istniejącego dostępu oraz przebudowa wiaduktów i poszerzenie przejść podziemnych. Umowa przewiduje również układanie nawierzchni, odwodnień i znaków oraz sygnalizacji.

Projekt ma na celu poprawę przepływu ruchu i pobudzenie rozwoju lokalnego. Prace rozpoczną się w lipcu tego roku, a zakończenie zaplanowano na koniec 2022 roku.

Źródło: khl.com

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.